Socialdemokratai: pažeidęs įstatymą J. Narkevičius teisybės gali ieškoti tik atsistatydinęs

Socialdemokratai: pažeidęs įstatymą J. Narkevičius teisybės gali ieškoti tik atsistatydinęs

Seimo socialdemokratų teigimu, susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius pareiškęs, kad skųs Vyriausiosios tarnybinės etikos sprendimą, tokių žingsnių gali imtis tik atsistatydinęs iš užimamo posto.

„Žinoma, kad ministras turi teisę skųsti Vyriausiosios tarnybinės etikos sprendimą. Taip elgiasi ne jis vienas. Taip būdavo ir kitų pažeidimus padariusių ministrų atvejais. Bet tuomet jie teisybės ieškodavo jau atsistatydinę. Taip pasielgė ir ministrė B. Vėsaitė, ir ministras A.Žvaliauskas, pagaliau ir ministras D. Kreivys. Jeigu VTEK pripažino ministrus pažeidus įstatymą, vadinasi, jie negalėjo toliau eiti tų pareigų. Ligi šiol tokios nuostatos buvo laikomasi“, - sako socialdemokratas Algimantas Salamakinas.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pripažino ministrą J. Narkevičių pažeidus tarnybinę etiką ir įstatymą, kai už ministro pietus apmokėjo jo ministerijai pavaldžios įmonės.

„Vyriausiosios tarnybinės etikos komisija aiškiai pasakė – ministras pažeidė įstatymą, supainiojo interesus. Juk  ministras davė priesaiką – laikytis įstatymų. Tai jeigu J. Narkevičius jų nesilaikė, asmeninius interesus iškėlė aukščiau - privalo trauktis, antraip liks dar ir sulaužęs duotą priesaiką“ – teigia Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Socialdemokratus stebina ir išankstinis LVŽS pirmininko R Karbauskio pareiškimas, kad nepasitiki Vyriausiąja tarnybinės etikos komisija ir niekaip nevertina jos sprendimų. Tai reikštų, kad R. Karbauskis renkasi, kokių valstybės institucijų sprendimus vertins, kokių - ne.

„Kai politikas pareiškia, kad nepasitiki valstybės institucija ir nepaisys jos sprendimų - panašu į visišką teisinį nihilizmą.  Toks politiko elgesys - pavyzdys visai visuomenei, kad, žmonės, jeigu tik kažkuo nepasitikite, tai ir spjaukite ir nevykdykite valstybės institucijos reikalavimų. Tai taip toli galima nueiti - politikas ragina piliečius nepaisyti įstatymų, pavyzdžiui, nedeklaruoti pajamų, gal nemokėti baudų ar mokesčių, sukčiauti, pilti atliekas į upes, deginti padangas“, - valdančiųjų elgesį vertina opozicijos lyderis Julius Sabatauskas.

Susiję straipsniai

Close