Socialdemokratai nepalaiko bandymų privatizuoti Seimo viešbutį – įtarimų kelia ir pardavimo skuba, ir kaina

Socialdemokratai nepalaiko bandymų privatizuoti Seimo viešbutį – įtarimų kelia ir pardavimo skuba, ir kaina

Seimo socialdemokratai nepalaiko valdančiųjų siūlymo privatizuoti Seimo viešbutį. Socialdemokratų nuomone, už tokių skubotų bandymų gali slėpti nekilnojamo turto vystytojų interesai, o pats sandoris būtų nuostolingas valstybei.

Tik atėję į valdžią konservatoriai ir liberalai skuba spręsti ne šalį užgriuvusius pandemijos iššūkius, o klausimą dėl Seimo viešbučio ir kitų objektų privatizavimo.

„Matome tik atėję į valdžią konservatoriai ir liberalai skuba spręsti ne šalį užgriuvusius pandemijos iššūkius, o klausimą dėl Seimo viešbučio ir kitų objektų privatizavimo. Tokia skuba atrodo įtartinai, ypač prisimenant ankstesnius panašius užmojus, tokius kaip „Lietuvos pašto“ ar „Vilniaus vandenų“ ir kito valstybinio turto privatizavimas, kurie vyko konservatorių ir liberalų iniciatyva. Pastaraisiais metais matome labai sustiprėjusį bendradarbiavimą tarp Vilniaus miesto savivaldybės tarybos, kurioje daugumą taip pat turi konservatoriai su Laisvės partija ir privačių investuotojų, todėl tikrai valstybinio turto privatizavime nebūsime pasyviais stebėtojais ir visomis išgalėmis ginsime viešąjį interesą“, - sako Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas.

Seimo valdyba iniciavo Seimo viešbučio privatizavimo klausimo aptarimą ir Seimo frakcijoms pateikė turto vertinimą bei galimas alternatyvas Seimo narių apgyvendinimui. Socialdemokratų nuomone, Seimo nariams pateikta analizė yra neišsami, o joje pateikiami skaičiai rodo, kad Seimo viešbučio pardavimas neturi ekonominės logikos ir net būtų nuostolingas valstybei.

Butų nuoma Seimo nariams atsieitų gerokai daugiau, nei apgyvendinimas Seimo viešbutyje.

„Išanalizavę mums pateiktus skaičius matome dideli norą nuvertinti valstybės turtą ir kuo skubiau jį realizuoti. Susidaro įspūdis, kad skaičiavimų rengėjai vienus skaičius nepagrįstai sumažino, o kitus – išpūtė. Tačiau net rengėjams bandant sandorį pavaizduoti kaip ypatingai patrauklų, matome, kad butų nuoma Seimo nariams atsieitų gerokai daugiau, nei apgyvendinimas Seimo viešbutyje. Akivaizdu, kad pardavus Seimo viešbutį, išlaidos parlamentarų apgyvendinimui augs kiekvienais metais, o nuostolingo sandorio kaštai bus apmokami mokesčių mokėtojų pinigais“, - sako Seimo narys, socialdemokratas Eugenijus Sabutis.

Socialdemokratai nuosekliai laikosi pozicijos nepritarti valstybės turto privatizavimo skubai. Seimo viešbučio privatizavimui – taip pat. Užmojų privatizuoti šį objektą būta jau ne vieno. Tuo tarpu būsto suteikimas parlamentarams šalia parlamento - ne vienoje valstybėje taikoma praktika, pasiteisinusi ir ekonominiu, ir nacionalinio saugumo požiūriu.

Susiję straipsniai

Close