Socialdemokratai: neįsiklausydama į pareigūnų įspėjimus dėl streiko, A. Bilotaitė lipa ant to paties grėblio kaip kiti ministrai

Socialdemokratai: neįsiklausydama į pareigūnų įspėjimus dėl streiko, A. Bilotaitė lipa ant to paties grėblio kaip kiti ministrai

Vidaus reikalų ministrei rengiantis pristatyti pertvarkas vidaus reikalų sistemoje, socialdemokratai įspėja, kad pareigūnų nuotaikos tebėra slogios ir sistemoje „kvepia streiku“, vyksta pareigūnų protesto akcijos, o tai – simptomas, kad dialogas tarp pareigūnams atstovaujančių profesinių sąjungų ir  ministerijos vadovybės „vis dar nesiklosto“.

„Nors ministrė Agnė Bilotaitė giriasi augančiu finansavimu, matome, kad pareigūnai įspėja ir dėl galimo streiko, ir rengia protesto akcijas dėl struktūrinių pertvarkų. Deja, bet ministrė kartoja kai kurių savo kolegų ministrų klaidas ir, užuot plėtusi dialogą su pareigūnų atstovais, vis kartoja, kad nepasitenkinimui nėra jokio pagrindo“, - pažymi socialdemokratų Seimo frakcijos seniūnė Orinta Leiputė.

Pasak Seimo nario socialdemokrato Kęstučio Vilkausko, vis dar neišspręsti nenormalių krūvių klausimai, niekur nedingo ir batų bei kelnių problemos ir kiti elementaraus pareigūnų aprūpinimo klausimai, tačiau ministerija neslepia, kad nori sutaupyti pinigų jungdama tarnybas.

„Kodėl pareigūnai turėtų būti patenkinti, jei jiems nurėžiami priedai už laipsnius, mažinami priedai už tarnybos Lietuvos valstybei stažą. O įstaigos vadovui suteikiamos absoliučios galios subjektyvia nuožiūra spręsti dėl algų dydžių (ar mažumo).

Ne kartą įspėjome, kad tokia valstybės tarnybos reforma tiesiog naikinamas tarnybos išskirtinumas, viešajame sektoriuje diegiami privataus sektoriaus modeliai“, – komentuoja parlamentaras.

Viešojo saugumo tarnybos (VST) pareigūnams rengiantis protesto akcijai ketvirtadienį, K. Vilkauskas atkreipia dėmesį į tai, kad jie „nevynioja žodžių į vatą“ ir planuojamą VST prijungimą prie policijos vadina tarnybos „naikinimu“.

„Nesuprantama ir nepateisinama, kad dabartinių iššūkių akivaizdoje, kai bet kurią minutę gali tekti sutelkti visas už viešąjį saugumą atsakingas pajėgas, tokiose svarbiose tarnybose keliama įtampa, pareigūnai, kurių ir taip trūksta, demotyvuojami, juos kamuoja nežinia dėl rytojaus. Vadinasi, dialogas nevyksta – vėl kažkas padaryta ne iki galo.

Jei A. Bilotaitė nepakeis savo veikimo ir bendravimo būdo, turėsime to paties grėblio situaciją: arogancija ir nenoras įsiklausyti stumia pareigūnus galvoti apie streiką kaip efektyviausią susikalbėjimo priemonę“, – įspėja K. Vilkauskas.

Ketvirtadienį Vidaus reikalų ministrė Seimui pateiks įstatymų projektus dėl Viešojo saugumo tarnybos (VST) reformos. Šios tarnybos pareigūnai rengia protesto akciją prie Seimo „Nežaiskime likimais“.

 

Close