Socialdemokratai: ne, Benai, darbuotojų žeminimas ir seksizmas nėra normalu

Socialdemokratai: ne, Benai, darbuotojų žeminimas ir seksizmas nėra normalu

Verslininko B. Gudelio viešas išpuolis prieš profesinių sąjungų konfederacijos vadovę I. Ruginienę nėra tik emocijų pliūpsnis, – mano socialdemokratai.

„Šis verslininkas šneka ir elgiasi taip, tarsi gyventų kažkuriame praėjusiame amžiuje“, – sako Seimo LSDP frakcijos seniūnas A. Sysas.

Interneto transliacijos metu B. Gudelis vadino I. Ruginienę „gražia mergina“, kaltino ją pavydu, klausė, kodėl ji neatidaranti grožio salono, ir sakė: „Mergina „nepagauna“, kas yra verslas“. Kilus reakcijų bangai, verslininkas patvirtino žiniasklaidai neatsiimantis savo žodžių, – esą viskas čia normalu.

„Ne, tai nenormalu“, – sako A. Sysas. „Grožio konkursų darbe epocha praėjo. Seksizmas, diskriminacija dėl lyties, darbuotojų išnaudojimas ir taupymas jų sąskaita nėra ir niekada nebus normalu“, – priduria parlamentaras.

Reaguodami į pasipiktinimo bangą visuomenėje sukėlusius B. Gudelio žodžius, socialdemokratai atkreipia dėmesį į tai, kad viešas seksistinis išpuolis prieš LPSK pirmininkę – nuoseklios raidos kulminacija. Jau iki tol minėtasis verslininkas garsėjo incidentais.

Karantino pradžioje nutekėjo informacija, kad jo valdoma įmonė vertė darbuotojus meluoti apie kontaktus su sergančiais asmenimis tam, kad įmonė galėtų pateisinti jų nedarbą. Plačiai nuskambėjo ir kitas incidentas: kai iš vienos B. Gudelio valdomo tinko parduotuvių buvo išvaryti negalią turintys klientai, jis komentavo, esą sunku atskirti klientą nuo vagies ar narkomano.

Siūlymus dėl darbuotojų dalyvavimo įmonės valdyme B. Gudelis vadino nesąmone, apie kurią neverta nė kalbėti.

Šio verslininko valdomos įmonės pretendavo į valstybės paramą.

Socialdemokratai pažymi, kad viešojoje erdvėje pastaruoju metu tiražuojamos ir politikų orkestruojamos konservatyvios, antifeministinės žinutės, taip pat dejonės dėl tariamo žodžio laisvės varžymo prisideda prie „nostalgiškos“ atmosferos, skatinančios mėginimus sugrąžinti į apyvartą senas kategorijas, retoriką – ir vadovavimo metodus.

Susiję straipsniai

Close