Socialdemokratai: M. Navickienės žadama 755 eurų pensija jau seniai galėjo ir turėjo tapti realybe

Socialdemokratai: M. Navickienės žadama 755 eurų pensija jau seniai galėjo ir turėjo tapti realybe

Ketvirtadienį Seime Vyriausybės valandos metu Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sulaukė socialdemokratų klausimo, kodėl Vyriausybė, turėdama visas galimybes jau dabar padidinti pensijas, apsiribojo pažadais, kad pensijos didės, kai šios Vyriausybės jau nebebus.

„Konservatoriai, nelabai turėdami kuo pasigirti, prieš rinkimus pradėjo penėti senjorus prognozėmis, kokia pensija bus, kai dabartinės Vyriausybės nebebus.

„Sodros“ biudžetas – perteklinis jau septintus metus. Kur keliauja tie pinigai? Jie „sušeriami“ privatininkams, nes valstybė dosniai subsidijuoja II pensijų pakopą. Kodėl „Sodros“ perteklius negalėtų būti panaudotas pensijoms didinti? Galėtų ir turėtų. Bet, žinoma, patogiau pensininkus maitinti pažadais“, – komentuoja Seimo narys socialdemokratas Eugenijus Sabutis.

Parlamentaras primena sužlugusią Ingridos Šimonytės ir Gintarės Skaistės rengtą mokesčių reformą.

„Yra daugiau nei pakankamai išteklių artinti dabartines pensijas prie europietiškų vidurkių. Pensija jau vakar galėjo būti tie M. Navickienės žadami 755 eurai ar net daugiau.

Konservatorių mokesčių reforma žlugo. Bet ir turimus išteklius vis dar galima panaudoti taip, kad jau dabar pensija sudarytų ne 43 proc., bet 63 proc. algos. Deja, Vyriausybei baigiant kadenciją, senatvė tebėra ir dar ilgai bus skurdo sinonimas“, – įspėja E. Sabutis.

Socialdemokratai akcentuoja būtinybę didinti kartų solidarumą Lietuvoje.

„Neteisinga, kad senjorai turi nešti didžiausią skurdo naštą. Dirbantieji privalo solidarizuotis su vyresniąja karta. Švenčiame narystės Europos Sąjungoje 20-metį, bet senjorai vis dar už borto.

Atidėliojant sprendimus problemų tik daugėja, ne mažėja. Dabar jau turime galvoti, ką daryti su būsimų pensininkų pensijomis, kurios, prognozuojama, bus tokios mažos, kad Lietuva pagal šį rodiklį (2022 m. dirbti pradėjusių gyventojų prognozuojamą pensiją) atsidūrė paskutinėje vietoje tarp EBPO šalių“, – pažymi Seimo narys socialdemokratas E. Sabutis.

Close