Socialdemokratai: Laisvės dienos proga A. Lukašenkos režimas opozicijai „dovanoja“ sulaikymus

Socialdemokratai: Laisvės dienos proga A. Lukašenkos režimas opozicijai „dovanoja“ sulaikymus

Kovo 25-ąją Baltarusijos opozicija bei išeivija mini Laisvės dieną, kuri kildinama iš 1918 metų kovo 25-ąją paskelbtos Baltarusijos Liaudies Respublikos nepriklausomybės dienos. Šalies opozicijai ketinus rengti minėjimus Aliaksandro Lukašenkos režimas į tai atsakė areštais – sekmadienio vakarą buvo sulaikytas Baltarusijos socialdemokratų partijos (Hramada) pirmininkas Iharis Barysovas.

„Smerkiame tokius A. Lukašenkos režimo veiksmus. Kaltinimai opozicijai provokacijų rengimu ar noru destabilizuoti padėtį šalyje yra niekuo nepagrįsti ir demonstruoja režimo baimę bei situacijos nesuvokimą. Nors tokie sprendimai Baltarusijos valdžiai tampa įprasti, jie niekaip nėra pateisinami“, - teigia laikinasis LSDP pirmininkas Mindaugas Sinkevičius.

Suėmimas būtent šiuo metu, prieš pat Laisvės dieną, jo teigimu, yra eilinis bandymas užgniaužti opozicijos veiklą ir atbaidyti pilietiškus asmenis nuo dalyvavimo protestuose.

„Tačiau baltarusiai jau įrodė savo ryžtą siekti pokyčių. Skaičiuojant nuo pirmųjų protestų gegužės mėnesį, kuomet A. Lukašenka paskelbė apie savo kandidatavimą prezidento rinkimuose, viešos akcijos tęsiasi jau 10 mėnesių ir nepanašu, jog greitu metu liausis. Akivaizdu, jog Baltarusijos visuomenė kyla į kovą už savo teises bei laisves ir šios represijos jų nuo tikslo neatbaidys“, - sakė M. Sinkevičius.

Žiniasklaida praneša, jog nuo pirmadienio vakaro nepavyksta susisiekti ir su kitu opozicijos atstovu, Koordinacinės tarybos nariu Mikalajumi Kazlovu.

Susiję straipsniai

Close