Socialdemokratai: L. Matjošaitytė vienasmeniais sprendimais sugriovė pasitikėjimą VRK

Nesutarimai Vyriausiojoje rinkimų komisijoje (VRK) ir vienasmeniai pirmininkės veiksmai kelią grėsmę būsimų rinkimų patikimumui, mano Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos atstovas, Seimo narys Algirdas Sysas, kuris drauge su kitų opozicinių partijų atstovais antradienį susitiko su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu.

Kaip žinoma, VRK pirmininkė L. Matjošaitytė sulaukė klausimų dėl neveikimo tiriant skundus dėl paslėptos politinės reklamos ir rinkėjų papirkimo su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderiu Ramūnu Karbauskiu susijusiuose renginiuose, projektuose ar serialuose.

„Seimo pirmininko teiginys, kad Seime balsavome už Lauros Matjošaitytės kandidatūrą į VRK pirmininkes, yra teisingas. Ji kaip komisijos pirmininko pavaduotoja dirbo gerai, bet kaip vadovė tikrai neišlaikė egzamino. Negali valstybės rinkimus prižiūrinčios komisijos vadovė priiminėti vienasmenių sprendimų. Tai turi būti komandos darbas. Tik tuomet visuomenė galės pasitikėti Vyriausiąja rinkimų komisija ir apskritai rinkimais,“ – sako socialdemokratas Algirdas Sysas.

Seimo pirmininko teiginys, kad Seime balsavome už Lauros Matjošaitytės kandidatūrą į VRK pirmininkes, yra teisingas. Ji kaip komisijos pirmininko pavaduotoja dirbo gerai, bet kaip vadovė tikrai neišlaikė egzamino

Algirdas Sysas

Socialdemokratai vis dar laukia iš VRK tyrimo išvadų dėl konkretaus atvejo, kai 2016 metų birželio mėnesį buvo klausiama, ar per įvairias televizijas transliuotame seriale „Naisių vasara“ buvo skelbiama politinė reklama. LSDP gavo atsakymą apie pradėtą tyrimą, vėliau buvo kreiptasi į VRK vadovę L. Matjošaitytę dėl tyrimo išvadų, bet atsakymas nepateiktas.

Tyrimo vertas ir faktas, kad už serialo „Naisių vasara“ transliavimą būdavo mokama ne serialo kūrėjams, kaip įprasta, o televizijoms už serialo transliavimą – paprastai toks modelis taikomas, kai transliuojama reklama. Jau vien tai akivaizdi nuoroda, kad serialas buvo transliuojamas kaip reklama.

Vienasmeniai tyrimų „sustabdymai“ verčia ir toliau abejoti VRK darbo organizavimu. Dabar komisija turi pateikti išvadas net dėl keturių tyrimų susijusių su valdančiąja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Kyla pagrįstas klausimas, ar tikrai bus galima pasitikėti tokiomis aplinkybėmis rengiamomis išvadomis.

Seimo socialdemokratai mano, kad L. Matjošaitytė negali vadovauti VRK, nes jos vienasmeniais veiksmais ar neveikimu buvo sugriautas pasitikėjimas pačia komisija.

 

Close