Socialdemokratai kreipėsi į Vyriausybę dėl pasirengimo koronaviruso keliamoms grėsmėms

Socialdemokratai kreipėsi į Vyriausybę dėl pasirengimo koronaviruso keliamoms grėsmėms

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija kreipėsi į ministrą pirmininką Saulių Skvernelį dėl priemonių planų kovai su koronaviruso plitimu, taip pat galimo ekonomikos lėtėjimo amortizavimo. Be kita ko, pateikė klausimus sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai dėl pasirengimo galimam naujojo viruso protrūkiui Lietuvoje.

„Iš pačios Vyriausybės girdime nerimą keliančias žinias apie koronaviruso augimo mastus Europoje ir didėjantį pavojų Lietuvai – žmonių sveikatai ir galimas pasekmes ekonomikai. Todėl kreipėmės į premjerą ir sveikatos apsaugos ministrą, kad pateiktų informaciją apie priemones, kurios realiai galėtų užkirsti kelią viruso protrūkiui šalyje, taip pat klausiame, ar yra pasirengta didesniam nei planuota ekonomikos lėtėjimui“, – sako Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Paprašėme premjero informuoti dėl planuojamos situacijos darbo rinkoje, gyventojų užimtumo garantijų, jeigu įvyktų sergamumo protrūkis Lietuvoje.

Socialdemokratų nusiųstuose klausimuose Vyriausybės vadovo prašoma pateikti informaciją, ar yra skaičiuojama, vertinama, kokį poveikį koronaviruso plitimas ir naftos kainų kritimas gali padaryti Lietuvos vidaus vartojimo mažėjimui. Premjero klausiama, ar yra patvirtintas prevencinių priemonių kovai su koronavirusu planas ir kokios yra numatytos priemonės, kurios galėtų prisidėti prie didesnio nei buvo prognozuota pagal ekonominės raidos scenarijų, ekonomikos lėtėjimo amortizavimo dėl galimo koronaviruso protrūkio.

Socialdemokratai primena, kad netrukus turi prasidėti kitų metų valstybės biudžeto planavimo procesas, rengiamos ekonominės raidos projekcijos, todėl svarbu, kokios rizikos yra matomos iš Vyriausybės pusės.

„Paprašėme premjero informuoti dėl planuojamos situacijos darbo rinkoje, gyventojų užimtumo garantijų, jeigu įvyktų sergamumo protrūkis Lietuvoje. Svarbu iš anksto įvertinti, ar yra reali grėsmė verslui, pasirengti galimiems praradimams, susijusiems su paklausos mažėjimu gamyboje, taip pat – apie jau šiuo metu juntamam būtinų žaliavų trūkumui kai kuriose verslo šakose, taip pat klausiame premjero, ar ketinama imtis konkrečių priemonių užtikrinant pakankamą smulkaus, vidutinio verslo subjektų kreditavimą, kad galėtų kritiniu ir būtinuoju laikotarpiu padengti prisiimtus kreditinius įsipareigojimus, jeigu ekstremali situacija šalyje gilėtų“, – S. Skverneliui užduotus klausimus vardija R. Budbergytė.

Socialdemokratai Vyriausybės vadovo klausia, iš kokių papildomų biudžeto pajamų bus finansuojamas itin tikėtinas Lietuvos didesnis biudžeto deficitas, mažėjant biudžeto pajamų surinkimui. Taip pat nusiųstame laiške klausiama, ar pakaks sukauptų piniginių rezervų valstybės ižde (nenaudojant specializuoto PSDF lėšų biudžeto) galimam jo deficitui finansuoti. Ar planuojama skolintis, ar yra planų atleisti smulkaus ir vidutinio dydžio įmones nuo, pavyzdžiui, delspinigių skaičiavimo Ekstremalios situacijos laikotarpiu?

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija pateikė klausimus ir sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai.

„Reaguodami į didėjančią koronaviruso keliamą riziką Europoje, paprašėme atsakyti sveikatos apsaugos ministrą, ar šalyje pakankamai pasiruošta intensyvios terapijos lovų, plaučių ventiliavimo aparatų. Ar planuojama įsigyti greitųjų testų koronoviruso nustatymui, kurie jau naudojami kitose Europos Sąjungos šalyse? Ar sudarytos ir kaip būtinos asmenų infekuotų koronavirusu izoliacijos ir intensyvaus stebėjimo sąlygos regioninėse ligoninėse? Ar yra nustatytas konkretus reagentų panaudojimo baigtinis tikrinimo skaičius vienam asmeniui, įvertinant faktą, kad vienam ir tam pačiam infekuotajam šį testą atlikti reikia ir po kelis kartus? Taip pat ir daugiau su naujojo viruso grėsme susijusių klausimų“, – sako R. Budbergytė.

Socialdemokratų frakcija Vyriausybės narių – premjero ir sveikatos apsaugos ministro – atsakymus paprašė pateikti kuo skubiau.

Susiję straipsniai

Close