Socialdemokratai kreipėsi į Vyriausybę: dalies karantino draudimų nereikia

Opozicinės Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos nariai kreipėsi Vyriausybę ragindami kuo greičiau persvarstyti dalį karantino draudimų.

Kai kurie suvaržymai, pasak socialdemokratų atstovų, yra absurdiški ir nepagrįstai diskriminuoja smulkiuosius prekybininkus ir paslaugų teikėjus, nors šie gali laikytis visų būtinų saugumo reikalavimų ir dirbti.

Negalima taikyti draudimo dirbti kone visiems iš eilės, išskyrus didžiuosius prekybos centrus.

„Valdžios požiūris į karantino suvaržymus turi kuo greičiau keistis. Negalima taikyti draudimo dirbti kone visiems iš eilės, išskyrus didžiuosius prekybos centrus. Tai yra absurdiška. Grožio paslaugas teikiantys specialistai, pavyzdžiui, kirpėjai, smulkieji prekybininkai ir dalis kitokių smulkių verslų gali laikytis visų būtinų saugumo reikalavimų ir atnaujinti savo veiklą“, - sako Seimo narė socialdemokratė Orinta Leiputė.

Parlamentarės teigimu, prašymus leisti atnaujinti veiklą Vyriausybei yra pateikę asociacijos, vienijančios grožio specialistus, smulkiuosius prekybininkus, turguje prekiaujančius žmones.

„Daugybė šiuose sektoriuose dirbančių žmonių dabar tegauna 260 eurų išmoką, o kai kurie negauna ir jos. Išgyventi iš tokių pinigų praktiškai yra neįmanoma, o daugelis juk gyvena nuo algos iki algos. Taip, daliai žmonių suteikta galimybė atidėti mokesčius, tačiau problemų, kaip išgyventi, tokia „nuolaida“ neišsprendžia. Jei žmonės gali užtikrinti visus saugumo reikalavimus, jiems turi būti sudaryta galimybė dirbti“, - teigia LSDP pirmininko pavaduotoja O. Leiputė.

Seimo narys Algirdas Sysas pabrėžia, kad kone visiems iš eilės, išskyrus didžiuosius prekybos centrus, karantino metu pritaikyti apribojimai yra neadekvatūs ir neproporcingi.

Matome, kad prekybos centruose kasdien koncentruojasi daugybė žmonių, o tai tik didina viruso plitimo riziką.

„Prekybos centrams leidžiama prekiauti ne tik būtiniausiomis prekėmis, tuo metu smulkiesiems tai daryti draudžiama. Manau, dalis smulkių verslų ne ką prasčiau nei didieji gali susitvarkyti su visais saugumo reikalavimais. Juolab matome, kad prekybos centruose kasdien koncentruojasi daugybė žmonių, o tai tik didina viruso plitimo riziką. Todėl netaiklius arba neveikiančius suvaržymus reikia kuo greičiau peržiūrėti“, - sako LSDP frakcijos seniūnas A. Sysas.

Politikas priduria, kad valstybės parama smulkiesiems ar dirbantiems savarankiškai irgi dar nėra aiški.

„Pagalbos verslui paketai kol kas nerealizuoti, nėra konkretumo, kokia pasieks parama. Ar, kaip pernai pavasarį, nebus įklimpta į įvairiausias biurokratines procedūras, kai užpildai paraiškas ir tas procesas iki paramos gavimo trunka labai ilgai“, - komentuoja A. Sysas.

Susiję straipsniai

Close