Socialdemokratai kreipėsi į vidaus reikalų ministrę dėl įstrigusio vežimo

Socialdemokratai kreipėsi į vidaus reikalų ministrę dėl įstrigusio vežimo

Opozicinės Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos nariai kreipėsi į vidaus reikalų ministrę, Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) pirmininkę Agnę Bilotaitę dėl stringančių sprendimų, susijusių su sustojusia vairavimo mokyklų veikla ir nevykstančiais praktinio vairavimo egzaminais.

„Tikimės, kad toks atsainus požiūris į visuomenės lūkesčius tėra nepatyrimo simptomas ir nevirs tendencija“, – sakoma kreipimesi. Socialdemokratai ragina „nedelsiant užtikrinti sąlygas rengti saugias praktinio vairavimo egzamino sesijas“.

Kreipimesi pabrėžiama, kad „taip pat svarbu nuolat informuoti visuomenę, kada galima tikėtis sprendimų“.

„Šiuo atveju kalbame ne apie kokias nors globalias, sunkiai išsprendžiamas problemas – tiesiog nesugebama užtikrinti elementarių, bazinių valstybės funkcijų. O šios išsprendžiamos, bet nesprendžiamos problemos padariniai gali būti dar skaudesni, įskaitant sumažėjusias jaunuolių galimybes įsidarbinti“, – pabrėžia Seimo LSDP frakcijos narys Gintautas Paluckas.

11 tūkstančių jaunuolių negali gauti vairuotojo pažymėjimo – įmonės „Regitra“ rengiami praktinio vairavimo egzaminai nevyksta nuo 2020 m. gruodžio vidurio, nors dar pirmojo karantino metu buvo imtasi visų apsaugos užtikrinimo priemonių, įskaitant specialias pertvaras visuose egzaminų automobiliuose.

Agnė Bilotaitė, kuri yra ir Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos pirmininkė, pakurstė lūkesčius teigdama, kad Vyriausybė netrukus priims sprendimą dėl vairavimo egzaminų organizavimo; tačiau „šis vežimas kažkur įstrigo“, – konstatuojama socialdemokratų kreipimesi.

„Šiuo atveju ne tik aplaidžiai delsiama spręsti problemą, bet ir vengiama aiškumo, žmonės laikomi nežinioje“, – pažymi Seimo nariai.

Šiandien nusivylę visuomenės atstovai rinksis į piketus, kad išreikštų savo protestą prieš atsainų dabartinės Vyriausybės požiūrį į gyvybinius žmonių poreikius.

„Ar tikrai problemas reikia užleisti tiek, kad žmonės būtų priversti reikšti savo nepasitenkinimą piketais prie valdžios įstaigų?“ – retoriškai klausiama socialdemokratų kreipimesi į ministrę A. Bilotaitę.

Close