Socialdemokratai kreipėsi į sostinės merą R. Šimašių: ragina nutraukti psichologinį smurtą prieš VVT darbuotojus

Socialdemokratai kreipėsi į sostinės merą R. Šimašių: ragina nutraukti psichologinį smurtą prieš VVT darbuotojus

Vilniaus socialdemokratai kreipėsi į Vilniaus merą Remigijų Šimašių dėl Vilniaus miesto savivaldybės ir jai pavaldžios įstaigos UAB „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) vadovų veiksmų darbuotojų atžvilgiu.

Socialdemokratai R. Šimašių ragina imtis lyderystės ir užtikrinti, kad psichologinis smurtas VVT darbuotojų atžvilgiu liautųsi ir su jais būtų kuo skubiau sudaryta kolektyvinė darbo sutartis.

VVT vadovybė sistemingai blogina bendrovės darbuotojų teisinę, socialinę ir ekonominę padėtį.

„Mus pasiekia ypač didelį nerimą keliantys signalai apie Vilniaus valdžios VVT vykdomą vadinamąjį „optimizacijos procesą“. Jo metu įmonės išlaidos yra mažinamos svarbiausiųjų įmonės veiklai darbuotojų sąskaita. Tuo tarpu vadovybės atlyginimai yra nepagrįstai dideli.

Siekdama savo tikslų, įmonės valdžia ne tik nepasirašo naujos kolektyvinės sutarties, bet ir sistemingai blogina bendrovės darbuotojų teisinę, socialinę ir ekonominę padėtį. Todėl kreipėmės į merą, ragindami jį kuo skubiau imtis lyderystės sprendžiant šį konfliktą ir, svarbiausia, atsižvelgti į teisėtus ir pagrįstus darbuotojų reikalavimus“, – sako Socialdemokratų partijos Vilniaus miesto skyriaus pirmininkas Povilas Pinelis.

Socialdemokratai pagrįstais ir teisėtais laiko darbuotojų reikalavimus laikytis anksčiau pasirašytos kolektyvinės sutarties įsipareigojimų iki kol bus pasirašyta nauja sutartis.

Taip pat ragina stabdyti esamų darbo ir socialinių standartų bloginimą bendrovėje, nustatyti darbo apmokėjimo sistemą, nemažinti darbo apmokėjimo sistemoje nustatyto priedo už stažą ir kitų priemokų, padidinti šių darbuotojų darbo užmokestį 10 proc. ir imtis visų veiksmų tam, kad būtų gerbiamos bendrovės darbuotojų teisės.

P. Pinelis pabrėžia, kad merui ir Vilniaus miesto savivaldybei nepaisant VVT darbuotojų reikalavimų, socialdemokratai aktyviai palaikys tolimesnius teisėtus profesinių sąjungų žingsnius siekiant sudaryti kolektyvinę darbo sutartį.

Susiję straipsniai

Close