Socialdemokratai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą: prašo ištirti, kas Seime nutekino slaptą informaciją K. Bartoševičiui

Socialdemokratai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą: prašo ištirti, kas Seime nutekino slaptą informaciją K. Bartoševičiui

Opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) penktadienį įteikė pareiškimą Generalinei prokuratūrai – prašo pradėti ikiteisminį tyrimą ir išsiaiškinti, kas Seime nutekino slaptą informaciją seksualine prievarta prieš vaikus įtariamam Kristijonui Bartoševičiui apie jo atžvilgiu vykdomą tyrimą.

Socialdemokratai pareiškime remiasi Baudžiamojo kodekso 247 straipsniu: „Ikiteisminio tyrimo duomenų atskleidimas be leidimo“. Už tokį nusikaltimą baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

Socialdemokratų partijos lyderė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad Seimo pirmininkė ir konservatorių partijos vadovybė lig šiol neišsklaidė abejonių dėl galimo slaptos informacijos nutekinimo, todėl socialdemokratai nusprendė kreiptis į Generalinę prokuratūrą.

„Klausimas, kaip K. Bartoševičius sužinojo apie vykdomą ikiteisminį tyrimą, lig šiol lieka neatsakytas. Tą pačią dieną, kuomet generalinė prokurorė informavo tik Seimo pirmininkę, K. Bartoševičius staiga atsisakė Seimo nario mandato – kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją būdamas komandiruotėje Čilėje. Taip jis išvengė Seimo Statute numatytos teisinės neliečiamybės panaikinimo procedūros. Matyt, buvo siekiama, kad informacija apie skandalingą tyrimą dėl galimo vaikų prievartavimo išvis nepasiektų nei Seimo, nei visuomenės. Šioje vietoje negali likti jokių neatsakytų klausimų, o nešališkai ir nepriklausomai į juos galėtų atsakyti prokurorų tyrimas“, – komentuoja V. Blinkevičiūtė.

Socialdemokratas, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys Julius Sabatauskas teigia, kad prieštaringi pačio K. Bartoševičiaus komentarai apie mandato atsisakymo aplinkybes verčia manyti, kad apie vykdomą ikiteisminį tyrimą buvęs Seimo konservatorių frakcijos narys buvo informuotas iš anksto.

„K. Bartoševičiaus teiginiai, kad šis iš Seimo pasitraukė dėl „asmeninių priežasčių“ yra nelogiški. Jei tai būtų tiesa, jis nebūtų vykęs į komandiruotę Čilėje. Ir iš ten nebūtų planavęs skristi į Indiją. Staiga, būdamas Čilėje, dienos vakare, jis puola atsisakinėti Seimo nario mandato ir komandiruotės į Indiją atsisako... Ir būtent tą pačią dieną Generalinė prokuratūra apie kreipimąsi dėl teisinės neliečiamybės panaikinimo informuoja Seimo pirmininkę. Jeigu kažkas iš Seimo ar konservatorių vadovybės mėgino padaryti viską, kad visuomenė nieko nesužinotų apie prokuratūros tyrimą, ir iš anksto apie tai informavo Bartoševičių, visa tai turi būti ištirta ir įvertinta teisėsaugos“, – sako J. Sabatauskas.

Primename, kad Seimo opozicijoje dirbanti LSDP frakcija ketvirtadienį surengė opozicinių frakcijų pasitarimą, ragindama sušaukti neeilinę Seimo sesiją. Siūloma kitą savaitę Seimo posėdyje išklausyti valdančiųjų poziciją, generalinės prokurorės paaiškinimus, svarstyti vaikų teisių apsaugos klausimus.

Trečiadienį Generalinė prokuratūra paskelbė, kad iš Seimo pasitraukusiam K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai dėl seksualinio prievartavimo ir nepilnamečio asmens tvirkinimo. Kaip skelbė prokurorai, turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu – nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys tuo metu buvę mažamečiais arba nepilnamečiais.

Susiję straipsniai

Close