Socialdemokratai kreipėsi į G. Nausėdą: ragina atmesti mokamų testų įstatymą kaip nenaudingą pandemijai suvaldyti

Socialdemokratai kreipėsi į G. Nausėdą: ragina atmesti mokamų testų įstatymą kaip nenaudingą pandemijai suvaldyti

Parlamentarai, priklausantys Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijai, prašo Prezidento Gitano Nausėdos vetuoti Seimo neseniai priimtą įstatymo pakeitimą, kuriuo nustatoma, kad už testus dėl COVID-19 turės susimokėti patys darbuotojai.

„Testavimas yra pandemijos valdymo priemonė. Todėl apsunkinti testavimą – reiškia apsunkinti pandemijos valdymą. O šiuo atveju kaip tik tai ir padaryta: verčiant žmones mokėti už testus, besitestuojančiųjų skaičius mažės", – įspėja socialdemokratų Seimo frakcijos seniūnas A. Sysas.

Socialdemokratų Seimo frakcijos kreipimesi tai pat pažymima, kad nedidele balsų persvara Seimo priimtu pakeitimu gali būti pažeidžiamas lygiateisiškumo principas: „Visi dirbantieji moka mokesčius ir privalomojo sveikatos draudimo įmokas, tačiau šiuo atveju tam tikra grupė gyventojų išskiriama ir atskiriama kaip nenusipelniusi valstybės pagalbos", – paaiškina A. Sysas.

Socialdemokratai taip pat pabrėžia finansinės naštos valstybei aspektą: „Dėl papildomų išlaidų didelė dalis tų, kurie privalės testuotis už savo lėšas, gali pasitraukti iš darbo rinkos. Dėl to šoktels socialiai remiamų gyventojų skaičiai ir padidės valstybės išlaidos socialinėms išmokoms bei kompensacijoms", – įspėja A. Sysas.

Negana to, socialdemokratai numato, kad dalis darbdavių, kurie iki šiol padengdavo testavimo išlaidas, gali imti reikalauti, kad už testavimo išlaidas susimokėtų patys darbuotojai. Visa tai, socialdemokratų vertinimu, gali apsunkinti ir šiaip chaotišką pandemijos valdymą bei padidinti „jau pavojingą laipsnį pasiekusią įtampą visuomenėje".

Lietuvos Respublikos Seimas nedidele balsų persvara pritarė Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo Nr. I-1553 18 ir 40 straipsnių pakeitimo įstatymui Nr. XIVP-912. Pagal jį darbuotojai dėl COVID-19 turės testuotis savo sąskaita.

Susiję straipsniai

Close