Socialdemokratai: jei liks poste, Ž. Pavilionis toliau kenks šalies prestižui

Socialdemokratai: jei liks poste, Ž. Pavilionis toliau kenks šalies prestižui

Socialdemokratai tikisi, kad ir valdantieji galėtų objektyviai įvertinti Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininko elgesį. „Lietuvai per didelė prabanga turėti tokį parlamento URK pirmininką. Jo retorika kenkia Lietuvos užsienio politikai“, – sako Seimo LSDP frakcijos seniūnas Algirdas Sysas, primindamas rusiškuose kanaluose paskelbtą Žygimanto Pavilionio interviu, kuriame šis su panieka kalbėjo apie Lietuvos politinių institucijų sistemą.

Frakcijos narys Gintautas Paluckas priduria: nors visuomenę labiausiai šokiravo minėtas rusų išprovokuotas Ž. Pavilionio pasisakymas, tačiau „jis taip kalba visada – Seimo komitetuose ir kitur“. Anot parlamentaro, Ž. Pavilionis nėra tinkamas užimti URK pirmininko poziciją: „Tam, kad užmegztume tvarius diplomatinius santykius su užsienio šalimis ir tų šalių politikais, būtinos emociškai ir psichologiškai subalansuotos pastangos. Ž. Pavilioniui tai nebūdinga.“

LSDP frakcijos narės Rasos Budbergytės vertinimu, „nesubalansuotas, subjektyvių nuostatų persmelktas Ž. Pavilionio elgesys kenkia ne tik mūsų užsienio politikai, bet ir mūsų šalies prestižui.“ Parlamentarė įspėja, kad žala ir reputaciniai nuostoliai su kiekviena diena didės, jei Ž. Pavilioniui bus leista likti komiteto pirmininku.

LSDP pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė yra apibūdinusi Ž. Pavilionio darbą kaip „nuolatinį, pusę metų besitęsiantį... žeminimą, užgauliojimą, atvirą niekinimą“. Pasak V. Blinkevičiūtės, „Lietuvai to nereikia“.

LSDP pirmininkė taip pat sakė, kad jai sunkiai suvokiamas Seimo pirmininkės išsakytas vertinimas, esą nereikia kreipti dėmesio į Ž. Pavilionio retoriką, mat jis nuolat taip elgiasi, „jis toks yra“. „Bet jis toks neturi būti, o jeigu negali pasikeisti, tai ir pareigų užimti negali“, – piktinosi V. Blinkevičiūtė. LSDP pirmininkė sakė tikinti, kad valdantieji „turi kitų žmonių, galinčių eiti šias pareigas“.

Socialdemokratai kritikavo ir ankstesnius Ž. Pavilionio poelgius: jo pasisakymus vizito Sakartvele metu, kurie galimai supriešino vietos politines jėgas ir pakenkė mediacijai politiniame konflikte; bei galimą viešųjų ir privačiųjų interesų supainiojimą, kai komandiruotės Berlyne metu Ž. Pavilionis dalyvavo savo tuoktuvių ceremonijoje.

Susiję straipsniai

Close