Socialdemokratai įvertino G. Nausėdos siūlymus: geras iniciatyvas papildysime

Socialdemokratai įvertino G. Nausėdos siūlymus: geras iniciatyvas papildysime

Socialdemokratai, susitikę su prezidento atstovais ir susipažinę su prezidento Gitano Nausėdos siūlymais, vertina juos kaip teisingus ir sveikintinus, siūlo juos išplėsti.

„Kai kuriuos juos dar reikia svarstyti, galbūt apjungti su jau Seime pateiktais projektais, kaip, pavyzdžiui, Miškų įstatymo pataisos, kuriomis prezidentas siekia riboti plynus miškų kirtimus. Panašios pataisos, tik plačiau apimančios saugomas teritorijas, yra Seimui pateiktos ir mūsų frakcijos“, - po susitikimo su prezidentūros patarėjais sakė Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas.

Tuo metu LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas, vertindamas prezidento siūlomus mokestinius pakeitimus, pabrėžia, kad svarbiausia – mažinti netolygų pajamų apmokestinimą. „Kol kas yra taip, kad uždirbančių daugiausiai pajamos yra ne iš darbo užmokesčio, o iš kitų šaltinių ir jie mokesčių sumoka mažiau nei tie, kurie gyvena vien iš darbo pajamų“, - teigia G. Paluckas.

Socialdemokratų frakcija palaikytų siūlymus, skirtus socialinei ir ekonominei atskirčiai mažinti.

„Mes Seime pritartume siūlymams, kurie prisideda prie pajamų nelygybės mažinimo – kas tai bebūtų: ar pensijų didinimas, ar kapitalo pajamų, dividendų apmokestinimas. Nes statistika kol kas byloja apie vis labiau turtėjančius tuos, kurių rankose kapitalas, bet ne apie jų prisidėjimą prie visų gyventojų gerovės“, - sako socialdemokratė Rasa Budbergytė.

Socialdemokratai siūlo stiprinti ir plėsti prezidento iniciatyvas, pavyzdžiui, ne tik dėl socialinio būsto, bet ir svarstyti galimybę jaunoms šeimoms, norinčioms susilaukti daugiau vaikų, kompensuoti dalį didesnio būsto įsigijimo kainos.

„Šie siūlymai – sveikintini prezidento žingsniai. Mes prezidento iniciatyvas siūlome papildyti dar keliais sprendimais, kurie realiai spręstų žmonių problemas. Pavyzdžiui, dar didesnį dėmesį skirti dirbančioms šeimoms, kurios nori turėti vaikų. Svarbiausias čia – būsto klausimas, taigi siūlome kompensuoti dalį naujo būsto kainos visiems, kurie nori turėti daugiau vaikų“, - sako G. Paluckas.

Socialdemokratų akimis, pirmieji prezidento siūlymai, nors didelių pokyčių nežada, yra nukreipti  gerovės valstybės kūrimo kryptimi, todėl Seime jų neblokuos. Socialdemokratai jau yra sakę, kad prezidentas, vertinant jo programines gaires, yra galimas sąjungininkas daugeliui socialdemokratų programinių nuostatų mažinant gyventojų socialinę ir ekonominę atskirtį. Socialdemokratai tikisi, kad gerovės valstybės idėja bus tvirčiau paremta ir žadėtomis iniciatyvomis dėl švietimo, regionų politikos.

„Kai kurios idėjos iš prezidento teikiamų siūlymų mums visai ne naujos. Pavyzdžiui, Darbo kodekso keitimai, siūlantys papildomas atostogų dienas neįgalius tėvus prižiūrintiems ar vaikus auginantiems žmonėms, jau yra mūsų viešai išsakyti. Mes tikrai šiuo atveju nekovosime dėl autorystės ir balsuodami neprieštarausime“, - komentuoja socialdemokratų frakcijos seniūno pavaduotojas Algirdas Sysas.

Susiję straipsniai

Close