Socialdemokratai išmoką dirbantiems savarankiškai siūlo didinti iki 390 eurų

Socialdemokratai išmoką dirbantiems savarankiškai siūlo didinti iki 390 eurų

Socialdemokratai savarankiškai dirbantiems asmenims karantino metu skiriamą išmoką, kuri dabar siekia 260 eurų per mėnesį, Seimui siūlo didinti iki 390 eurų.

Tai numatančias Užimtumo įstatymo pataisas registravo Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos nariai Gintautas Paluckas ir Tomas Bičiūnas.

Pasak pataisos rengėjų, dabartinis paramos dydis karantino metu yra nepateisinamai mažas – už 260 eurų sumą neįmanoma padengti minimalių išgyvenimo kaštų, pavyzdžiui, būsto paskolos ar nuomos.

„Dėl šitos priežasties labiausiai karantinų ribojimo sektoriai ir juose veiklą vykdantys asmenys yra priversti skolintis ir tai reikšmingai didina susikaupusių vėluojančių įsiskolinimų dydį”, - įstatymo projekto aiškinamajame rašte teigia socialdemokratai.

Dabartinė paramos individualią veiklą vykdžiusiems asmenims tvarka, pasak socialdemokratų, neskatina Vyriausybės objektyviai rūpintis karantino ribojimų švelninimu ir atskirų sektorių atvėrimu ir daro nepagrįstą žalą žmonėms kurie vykdė veiklą apribotuose sektoriuose.

G. Paluckas ir T. Bičiūnas pažymi, kad minimali alga „į rankas“ šiuo metu siekia apie 468 eurus, todėl ir siūlo pusantro karto padidinti išmoką – iki 390 eurų per mėnesį.

„Įmonėms ar įstaigoms (visiškai ar iš dalies) sustabdytos veiklos atveju siūloma gerokai ženklesnė parama darbdaviui prastovos subsidijos pavidalu. Šiuo metu ji siekia pusantros minimalios mėnesinės algos. Be to, savarankiškai dirbančių asmenų socialinio draudimo įmokos taip pat skaičiuojamos nuo minimalios mėnesinės algos“, - aiškinamajame rašte nurodo G. Paluckas ir T. Bičiūnas.

Su įstatymo pataisa galite susipažinti čia: https://bit.ly/37epOC7

Close