Socialdemokratai griežtai ir kritiškai vertina piktnaudžiavimo atvejus savivaldybėse

Socialdemokratai griežtai ir kritiškai vertina piktnaudžiavimo atvejus savivaldybėse

Socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė griežtai ir kritiškai vertina susiklosčiusią neskaidrią situaciją šalies savivaldybėse apmokant tarybų nariams už darbą.

Pasak pirmininkės, pilietinė akcija „Skaidrinam“ atskleidė daug trūkumų ir galimo piktnaudžiavimo atvejų įvairiose savivaldybėse.

„Susiklosčiusi situacija įžeidė Lietuvos visuomenę ir padidino nepasitikėjimą savivaldybių darbu. Šeštadienį vyksiančiame suvažiavime bus priimtas atskiras LSDP pareiškimas dėl šios situacijos“, – sako V. Blinkevičiūtė.

LSDP valdyba ir Seimo frakcija pasirodžius pirmiesiems pranešimams – gegužės 3 d. – aptarė ir įvertino susiklosčiusią situaciją bei rekomendavo LSDP nariams savivaldybėse laikytis šių principų:

Pirma, viešai ir skaidriai atskleisti naudotų lėšų pagrįstumą visuomenei.

Antra, esant akivaizdiems savivaldybių tarybų reglamentuose nustatytiems apmokėjimo už darbą tvarkos pažeidimams, grąžinti pinigus į savivaldybių biudžetus.

Trečia, kilus įtarimams dėl LSDP atstovų galimo nusikalstamo lėšų pasisavinimo, kaip numato LSDP Statutas, rekomenduoja LSDP skyriams kreiptis į atitinkamas teisėsaugos institucijas, kad būtų pradėti reikalingi teisiniai tyrimai; taip pat tokiais atvejais siūlo LSDP nariams laikinai sustabdyti narystę partijoje.

Šį pirmadienį posėdžiavusi LSDP valdyba ir Seimo frakcija dar kartą aptarė situaciją ir nutarė bendrą partijos poziciją išreikšti suvažiavime. O LSDP pirmininkė šeštadienį vyksiančiame suvažiavime siūlo patvirtinti šiuos principus.

Close