Socialdemokratai: G. Landsbergio ir A. Armonaitės neūkiškumas virsta tarptautine problema

Socialdemokratai: G. Landsbergio ir A. Armonaitės neūkiškumas virsta tarptautine problema

V. Blinkevičiūtė: pasiruošimas NATO susitikimui tapo G. Landsbergio ir A. Armonaitės neūkiškumo įkaitu

Seimo Antikorupcijos komisijai pradėjus svarstyti įtarimus dėl viešųjų pirkimų, susijusių su pasirengimu NATO susitikimui Vilniuje, socialdemokratai piktinasi „palaida bala“, už kurią turėtų prisiimti atsakomybę ministrai Gabrielius Landsbergis ir Aušrinė Armonaitė.

Anot Lietuvos socialdemokratų partijos lyderės Vilijos Blinkevičiūtės, šiedu ministrai turėtų nedelsdami pasiaiškinti dėl laiku neatliktų namų darbų.

„Viešųjų pirkimų organizavimas „Litexpo“ valdose virto kažkokia klampyne. Vangi G. Landsbergio reakcija į situaciją rodo, kad užsienio reikalų ministras į pasiruošimą NATO susitikimui žiūri labai atmestinai. Ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė, kaip „Litexpo“ prižiūrinčios ministerijos vadovė, tiesiog „nusiplovė rankas“.

Pasiruošimo procesas buvo tiesiog paleistas savieigai. Antai G. Landsbergis sako, esą iš anksto pasiruošti NATO susitikimui buvo neįmanoma, todėl pirkimus reikėjo vykdyti paskubomis. Tačiau juk tai – netiesa.

Dar 2021 m. birželio 14 d. NATO vadovų susitikimo Briuselio komunikate buvo paskelbta, kad 2023 m. susitikimas vyks Lietuvoje. Taigi G. Landsbergio prižiūrima ministerija turėjo visus dvejus metus sistemingai ruoštis, paskirti atsakingus žmones, užtikrinti skaidrumą. To, kaip matome, nebuvo padaryta“, – pažymi V. Blinkevičiūtė.

Kur dingo A. Armonaitė?

Pasak socialdemokratų lyderės, ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė irgi nedėjo jokių pastangų, kad būtų išvengta viešųjų pirkimų fiasko.

„A. Armonaitės valdose įsiplieskė viešųjų pirkimų gaisras, tuo tarpu ji nesiteikia į tai net sureaguoti. Įmonės, kurių apyvarta praeitais metais buvo vos 100 tūkst., įsipareigoja vykdyti penkis kartus brangesnius užsakymus! Ar šios įmonės išvis bus pajėgios įgyvendinti tokius užsakymus? Ar nėra taip, kad, prisidengiant neskelbiamų derybų teise, yra tiesiog piktnaudžiaujama viešaisiais finansais? Susidaro įspūdis, kad A. Armonaitė nusiplovė rankas ir net nesiruošia reaguoti į jos ministeriją diskredituojančią situaciją“, – stebisi V. Blinkevičiūtė.

Seimo Ekonomikos komiteto vicepirmininkas socialdemokratas Gintautas Paluckas ragina A. Armonaitę laikytis Laisvės partijos deklaruojamų skaidrumo principų ir kuo skubiau pateikti situacijos vertinimą.

„Pasigendu Ekonomikos ir inovacijų ministerijos reakcijos į susiklosčiusią situaciją, nes „Litexpo“ yra valdoma būtent šios ministerijos. A. Armonaitė turėtų kuo greičiau pateikti savo vertinimą, ar čia taikoma viešųjų pirkimų praktika yra ydinga, ar esama kokių nors objektyvių pateisinamų priežasčių, kurių mes galbūt nežinome.

Dabar gi A. Armonaitės ministerija kaip strutis kiša galvą į smėlį ir nieko nekomentuoja. Nesvarbu, kad tai – NATO renginys, patikėtas Užsienio reikalų ministerijai. Vis dėlto, visa ūkinė, organizacinė dalis yra A. Armonaitės prižiūrimos ministerijos žinioje. Laisvės partija deklaruoja aukštus skaidrumo principus, bet klimpsta skandaluose. Kur tie principai, kai jų labiausiai reikia?“ – piktinasi G. Paluckas.

 

Close