Socialdemokratai dėl smurto prieš medikus atvejų ragina rengti neeilinį Sveikatos reikalų komiteto posėdį

Socialdemokratai dėl smurto prieš medikus atvejų ragina rengti neeilinį Sveikatos reikalų komiteto posėdį

Daugėjant agresijos atvejų prieš medikus, Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnė Orinta Leiputė ragina sušaukti neeilinį Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdį. Su tokiu prašymu ketvirtadienį ji kreipėsi į komiteto vadovą konservatorių Antaną Matulą.

Pasak O. Leiputės, pacientų fizinis ir psichologinis smurtas prieš gydytojus yra nepateisinamas, taigi Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) turėtų nedelsdama pasiūlyti priemones, kaip medikus apsaugoti.

„Smurto atvejų prieš medikus, ypač prieš moteris, daugėja ir akivaizdu, kad daugelis gydytojų yra labai pažeidžiami, neapsaugoti. Seimo Sveikatos komitete raginame išnagrinėti, kokias darbo rekomendacijas ir saugumo garantijas yra parengusi ir užtikrinusi SAM. Taip pat, ar medicinos įstaigose dirbantys darbuotojai (medikai, slaugytojai, pagalbinis personalas) yra papildomai draudžiami nuo tokių atvejų. Galų gale kokia specializuota pagalba teikiama nukentėjusiems darbuotojams“, – sako O. Leiputė.

Primename, kad diskusijas dėl medikų saugumo paskatino sausio 1 dieną Kėdainių ligoninėje įvyko agresija prieš medikę. Į ligoninę atvykęs vyras skubiosios pagalbos skyriaus gydytoją nubloškė į grindis. Smurto protrūkis prieš gydytoją užfiksuotas vaizdo įraše, kuriuo socialinėje erdvėje pasidalino Kėdainių ligoninė.

Tuo metu sveikatos apsaugos ministro patarėja Simona Bieliūnė ketvirtadienį sakė, kad ministerija griežtai smerkia sausio 1 d. Kėdainių ligoninėje įvykusią paciento agresiją prieš gydytoją. Pasak jos, gydytojai turi žinoti, kaip tinkamai elgtis tokiose situacijose ir prie to turėtų prisidėti universitetai, į programas įtraukdami konfliktų valdymo bei psichologinio atsparumo įgūdžių gerinimo užsiėmimus.

Susiję straipsniai

Close