Socialdemokratai dėl R. Karbauskio kreipėsi į VRK: įtaria rinkėjų papirkinėjimu

Socialdemokratai dėl R. Karbauskio kreipėsi į VRK: įtaria rinkėjų papirkinėjimu

Socialdemokratai kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) dėl galimo rinkėjų papirkinėjimo.

Skunde VRK nurodoma, kad Naisių vasaros teatro nemokamai rodomi spektakliai, kurių metu skamba pagyros Ramūnui Karbauskiui ir dalijamos dovanos, gali būti netiesioginis rinkėjų papirkinėjimas.

Lapkričio ir gruodžio mėnesiais Lietuvoje buvo surengti nemokamai rodomi 37 Naisių vasaros teatro pasirodymai.

Tuo metu spalį, kuomet savivaldos rinkimų kampanija dar nebuvo prasidėjusi, pagal turimus duomenis – nė vieno, rašoma dokumente.

Kaip matyti iš LSDP turimų vaizdo įrašų, jų metu dėkojama R. Karbauskiui, dalijamos dovanos.

Pavyzdžiui,per spektaklį, surengtą gruodžio mėnesį Laukuvoje, renginio vedėjas skelbia: „Naisių vasaros teatras ir jų vadovas Ramūnas Karbauskis! (…) Ten yra dovanų ir prie eglutės jos bus įteiktos."

Socialdemokratai taip pat turi duomenų, kad, tarkime, Panevėžyje surengto spektaklio metu žiūrovus pasitiko Deividas Labanavičius, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos (LŽVS) Panevėžio miesto skyriaus pirmininkas. D. Labanavičius taip pat yra R. Karbauskio padėjėjas-sekretorius Seime.

„Valstiečiai su R.Karbauskiu priešakyje tiesiog ciniškai pažeidinėja įstatymus, kuriais draudžiamas rinkėjų papirkinėjimas, o VRK lieka pasyvaus stebėtojo vaidmenyje, nors privalo užtikrinti, jog rinkėjai papirkinėjami nebūtų. Tačiau LVŽS atveju į šiuos pažeidimus VRK žiūri pro pirštus“, - sako Justas Pankauskas, LSDP pirmininko pavaduotojas.

Susiję straipsniai

Close