Socialdemokratai: dalis mažųjų verslų karantino metu tikrai gali atverti duris

Socialdemokratai: dalis mažųjų verslų karantino metu tikrai gali atverti duris

Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas sako, kad smulkieji ar šeimos verslai ne ką prasčiau nei didieji prekybininkai gali laikytis karantino sąlygų ir tęsti savo veiklą.

Taip socialdemokratai reaguoja į premjero Sauliaus Skvernelio pareiškimą, kad dalis smulkaus verslo karantino metu, tikėtina, galės atkurti savo veiklą.

Reikia žiūrėti į verslo veiklos formą, o ne turinį. Juk mažos parduotuvės gali veikti: aprūpinti apsaugos priemonėmis ir darbuotojus, ir klientus.

„Džiaugiuosi, kad premjeras pagaliau suprato, kad dalis smulkių verslų, laikydamiesi apribojimų, karantino metu gali tęsti savo veiklą. Raštu į jį dėl to kreipiausi du kartus. Belieka sulaukti, kada šie pažadai virs kūnu. Reikia žiūrėti į verslo veiklos formą, o ne turinį. Juk mažos parduotuvės gali veikti: aprūpinti apsaugos priemonėmis ir darbuotojus, ir klientus“, - teigia G. Paluckas.

Socialdemokratų partijos pirmininkas priduria, kad smulkus ar šeimos verslas karantino metu patiria didžiausius išbandymus.

„Regionų ekonomikai toks smulkaus verslo „atpalaidavimas“ būtų labai reikšmingas. Gerai, kad šiuo klausimu nėra opozicijos ar pozicijos – panašu, kad Vyriausybė ieško sutarimo sprendžiant šaliai aktualias problemas ir išgirdo mūsų raginimus“, - sako G. Paluckas.

Praėjusią savaitę socialdemokratai kreipėsi į S. Skvernelį prašydami persvarstyti smulkiajam verslui taikomus apribojimus.

Kaip rašoma kreipimesi į S. Skvernelį, smulkiausiam verslui, įgyvendinančiam Vyriausybės keliamus reikalavimus (apsaugos priemonių naudojimas, patalpų, kuriose vykdoma prekyba, dezinfekavimas, tiesioginio ar netiesioginio fizinio kontakto su klientais neturėjimas, atsiskaitymas ne grynaisiais pinigai), turėtų būti leista atnaujinti veiklą bent jau ribotomis darbo valandomis.

Susiję straipsniai

Close