Socialdemokratai biudžetui nepritars: Vyriausybė nesprendžia ilgalaikių problemų, pataikauja gaunantiems didžiausias pajamas

Socialdemokratai biudžetui nepritars: Vyriausybė nesprendžia ilgalaikių problemų, pataikauja gaunantiems didžiausias pajamas

Seimui rengiantis tvirtinti kitų metų biudžeto projektą, opoziciniai socialdemokratai teigia jo nepalaikysiantis, pažymėdami, kad Vyriausybė neatsižvelgė į Socialdemokratų partijos frakcijos siūlymus, kurie leistų didinti mažiausiai ir vidutiniškai uždirbančių žmonių pajamas.

Pasak partijos pirmininkės Vilijos Blinkevičiūtės, šiuo biudžetu nėra sprendžiamos ilgalaikės valstybės problemos, kurios su kiekviena diena tik aštrėja.

Anot socialdemokratų, kitų metų biudžetas galėjo būti socialiai teisingesnis, jeigu Vyriausybė būtų pasirūpinusi, kad parama pasiektų būtent tuos gyventojus, kuriems energijos ir maisto kainos bei infliacija smogė skaudžiausiai.

„Pagal socialinio ekonominio vargo indeksą, kuris apskaičiuojamas įvertinus energijos skurdo ir maisto nesaugumo duomenis, Lietuva – ES rekordininkė. Ir tarptautiniai ekspertai, ir Valstybės kontrolė konstatavo, kad Vyriausybės sugalvotas elektros ir dujų kainų kompensavimo mechanizmas yra netaiklus. Nėra vertinama, kiek žmogus gauna pajamų, kiek suvartoja energijos. Paramos tvarką reikėtų keisti: būtina atsižvelgti į tas grupes, kurios yra labiausiai pažeidžiamos. Tuomet ir piniginė parama žmonėms būtų didesnė“, – vertina V. Blinkevičiūtė.

Pasak socialdemokratų lyderės, mažiausiai uždirbančių gyventojų pajamas galima didinti įvairiais būdais: socialdemokratai siūlė neapmokestinamųjų pajamų dydį (NPD) prilyginti minimaliai mėnesinei algai (MMA), tačiau valdantieji tokį pasiūlymą atmetė.

Anot Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnės Orintos Leiputės, „premjerės ir finansų ministrės atsikalbinėjimai, esą jos dabar neturi laiko užsiimti skaičiavimu, kam ir kiek kilovatvalandžių kompensuoti, verčia klausti: o kur jos buvo iki šiol? O gal neturi skaičiavimo mašinėlių? Ir apie mokesčių reformą Vyriausybė prabilo tik spaudžiama Pasaulio banko ir kitų tarptautinių institucijų“, – pabrėžia seniūnė.

„Net premjerės patarėjas Vaidas Navickas pripažino, kad „kuo ilgiau tempsime gumą“ dėl mokesčių, tuo brangiau mums visa tai kainuos. Socialdemokratai ne kartą smerkė tokią tvarką, kai milijonierius ar teisininkas sumoka mažesnius mokesčius negu darbininkas ar mokytojas“, – sako O. Leiputė.

Socialdemokratų vertinimu, klausimas, kieno interesams yra palankus siūlomas biudžetas – retorinis: I. Šimonytės teikiamas biudžetas palankus tiems, kurių pajamos didžiausios.

Susiję straipsniai

Close