Socialdemokratai balsuoja dėl dvigubos pilietybės

Socialdemokratai balsuoja dėl dvigubos pilietybės

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) nariai visuotinėje apklausoje balsuoja dėl dvigubos pilietybės įteisinimo. Daugiau nei du trečdaliai apklaustųjų palaiko dvigubos pilietybės idėją, rodo tarpiniai apklausos rezultatai.

„Norime atsiklausti ir žinoti mūsų partijos narių nuomonę, tai nulems ir partijos poziciją. Apklausoje, tikėtina, dalyvaus apie pustrečio tūkstančio narių, taigi tai bus reprezentatyvi apklausa – iš jos galima nuspėti ir galimą referendumo sėkmės ar nesėkmės tikimybę“, – sako LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas.

Pirmieji apklausos rezultatai liudija, kad 72 proc. LSDP narių pasisako „už“ dvigubos pilietybės įteisinimą, 28 proc. – „prieš“. Balsavime jau dalyvavo 1,5 tūkst. partijos narių.

Pasak partijos pirmininko, tokie skaičiai rodo, kad dauguma partijos narių į piliečio ir valstybės santykį žiūri progresyviai: „Tai yra atspindys ir emigracijos efekto. Daug žmonių turi artimųjų, kurie išvyko, nori, kad jų giminės išlaikytų ryšį su Lietuvą ir tai suvokia per pilietybės išsaugojimą“.

LSDP, apibendrinusi apklausos rezultatus, svarstys dėl galimo dvigubos pilietybės modelio. „Nelygu, ką parodys apklausa, kalbėsime apie piliečio teisių ir pareigų balansą. Tai visuomenei kelia daugiausiai klausimų. Ar rinktis, pavyzdžiui, Airijos modelį, kai žmonės, negyvendami toje šalyje, dalyvauti rinkimuose negali ar kitokį“, – sako G. Paluckas.

Seimas linksta pritarti, kad referendumas dėl dvigubos pilietybės instituto išplėtimo vyktų kitų metų gegužės 12 d., kartu su Lietuvos Respublikos prezidento rinkimais. Be kita ko, svarstoma, kad balsuoti galima būtų dar vieną dieną, jau po dviejų savaičių, per Prezidento rinkimų antrąjį turą.

Susiję straipsniai

Close