Socialdemokratai: aplinkosaugos problemas valdantieji sprendžia fragmentiškai

Socialdemokratai: aplinkosaugos problemas valdantieji sprendžia fragmentiškai

Socialdemokratai: aplinkosaugos problemas valdantieji sprendžia fragmentiškai

Aplinkosaugos problemos po rezonansą sukėlusių taršos atvejų yra sprendžiamos fragmentiškai, čia derėtų kalbėti apie verslo atsakomybę ir jo požiūrio keitimą. Apie tai Seime surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas.

„Kalbant apie valstybės santykį su verslu, šiandien mes fragmentiškai kažkiek sprendžiame tas problemas ir stipriname kontrolę ir prevenciją, tačiau, žiūrint į perspektyvą, po aplinkosaugininką ir inspektorių prie kiekvieno vamzdžio ar kamino tikrai nepastatysime, – sakė G. Paluckas. – Įrodinėjimo naštą, jog neteršia, visgi reikia perkelti verslui. Technologijos šiandien leidžia stebėsenos ir matavimo sistemas įdiegti už verslo pinigus. Ir atitinkamai tuos duomenis perduoti valstybės institucijoms.“

Čia pat jis pabrėžė, kad vien valstybės pastangų sprendžiant aplinkosaugos problemas – neužteks.

„Valstybės pastangos ar valdžios sutelktos pastangos bus bevaisės, jei mūsų socialiniai partneriai, ypatingai verslas, nekeis savo mentaliteto. Šiandien verslas, kuris yra orientuotas tik į pelno siekimą tiek Lietuvoje, tiek Europos Sąjungoje neturi jokios ateities“, – prognozavo G. Paluckas.

Užregistravo įstatymų pataisas

Tuo metu LSDP frakcijos Seime seniūnės pavaduotojas Linas Balsys spaudos konferencijoje minėjo, kad aplinkos apsaugos inspektorių galimybės užkardyti nusikaltimą yra ribotos, tad, norint šią situaciją pagerinti, jiems reikia suteikti galimybę pradėti ikiteisminį tyrimą.

„Dabar jie gali padaryti įvertinimą, perduoti surinktą medžiagą prokuratūrai, prokuroras tada sprendžia iš naujo, ar pradėti ikiteisminį tyrimą, ar ne. Jeigu ikiteisminį tyrimą vykdytų aplinkosaugos pareigūnai, pradėtų jį, tuomet prokuroras įsijungtų nuo pat pradžių, būti pilnai informuotas ir tas tyrimas būtų greitas, daug efektyvesnis“, – aiškino politikas.

L. Balsys pridūrė, kad reikėtų išplėsti neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių galias.

„Jie galėtų vykdyti savarankišką tyrimą, dalyvauti reiduose, pačių surengtuose be aplinkos apsaugos oficialaus pareigūno prieš tai informavę apie savo veiklą Aplinkos apsaugos departamentą“, – teigė L. Balsys.

Primename, kad LSDP frakcijos nariai įregistravo Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės ir Baudžiamojo proceso kodekso pataisas, kuriomis siekiama sustiprinti aplinkosaugos kontrolę ir suteikti daugiau teisių aplinkosaugos pareigūnams bei neetatiniams aplinkos apsaugos inspektoriams.

LR Seimo kanceliarijos nuotrauka

Susiję straipsniai

Close