Socialdemokratai apie Seime galimai nutekintą informaciją: brandžioje demokratijoje tyrimas prasidėtų automatiškai

Socialdemokratai apie Seime galimai nutekintą informaciją: brandžioje demokratijoje tyrimas prasidėtų automatiškai

Antradienį paaiškėjus, jog Seime surinktas reikiamas skaičius parašų, kad būtų sušaukta neeilinė sesija siekiant iškelti klausimus dėl galimo informacijos nutekinimo buvusiam konservatorių frakcijos nariui K. Bartoševičiui, socialdemokratai sako, kad brandžioje demokratijoje tokiu atveju tyrimas prasidėtų kone automatiškai.

„Klausimai dėl K. Bartoševičiaus pasitraukimo aplinkybių lieka neatsakyti. Visuomenė reikalaus atsakymų. Būtina išnaudoti visas galimybes, taip pat ir parlamentinius formatus. Brandžioje demokratijoje tokiu atveju tučtuojau įsijungtų valstybės savikontrolės mechanizmai ir saugikliai. O pas mus valdantieji daro viską, kad klausimai nebūtų keliami“, – piktinasi Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Orinta Leiputė.

Seime socialdemokratų iniciatyva nuo pirmadienio buvo renkami parašai dėl neeilinės sesijos sušaukimo siekiant iškelti klausimus dėl sunkiais nusikaltimais įtariamo buvusio konservatorių frakcijos nario K. Bartoševičiui pasitraukimo aplinkybių.

Pasak O. Leiputės, Seimo pirmininkė ir konservatorių atstovai „tik krato galvą kartodami, kad visi klausimai jau atsakyti ir nebėra ką tirti“.

Dėl neeilinės Seimo sesijos netikėtai persigalvojo ir „valstiečiai“. Socialdemokratai įtaria, kad „valstiečių“ lyderio sprendimas paremti valdančiuosius, o ne opoziciją, galėjo būti motyvuotas rinkiminių išskaičiavimų.

„Valstiečiai persigalvojo pernakt – neparėmė mūsų iniciatyvos sušaukti neeilinę Seimo sesiją. Juos sulaikė Ramūnas Karbauskis. Apmaudu, kad vienadieniams interesams aukojami principai. Dabartinėje situacijoje labai svarbu užtikrinti viešumo spaudimą valdantiesiems, kurie linkę viską pašluoti po kilimu“, – pažymi O. Leiputė.

„Valdantieji dabar tarsi laiko visą Seimą įkaitais: verčia mus kartu su jais tylėti ir užglaistyti neatsakytus klausimus. Nenorime būti valdančiųjų bendrininkais. Klausimus dėl galimo slaptos informacijos nutekinimo buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui būtina kelti ir svarstyti Seime. Akivaizdu, kad valdantieji nesuinteresuoti išsiaiškinti, ar buvo nutekinta informacija buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui. Gali būti, kad kažkuris iš jų įspėjo K. Bartoševičių apie tai, kas jam gresia, tam, kad reputacinė žala valdantiesiems būtų kuo mažesnė“, – socialdemokratų įtarimus primena O. Leiputė.

Socialdemokratai jau kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, kad ši ištirtų, kas K. Bartoševičiui galėjo atskleisti ikiteisminio tyrimo duomenis be leidimo – tai padariusiam asmeniui grėstų atsakomybė pagal Baudžiamojo kodekso 247 straipsnį.

Susiję straipsniai

Close