Socialdemokratai apie G. Landsbergio planus darbuotojams mokėti mažiau nei minimumą: tai – žmonių išnaudojimas

Socialdemokratai apie G. Landsbergio planus darbuotojams mokėti mažiau nei minimumą: tai – žmonių išnaudojimas

Užsienio reikalų ministerijai (URM) planuojant kai kurių kategorijų darbuotojams mokėti mažesnį nei minimalų atlyginimą, socialdemokratai sako, kad tokiais sprendimais ne tik paminami gerovės valstybės principai bei darbuotojų teisės, bet ir daroma žala šalies tarptautinei reputacijai.

Kaip skelbė žiniasklaida, Užsienio reikalų ministerijos siūlymu jos sistemoje dirbančių techninių ūkinių darbuotojų alga bus mažesnė nei įstatymuose nustatyta minimali alga. Kaip teigta, specialiajam kurjeriui, valytojui, kiemsargiui ministerija nori mokėti 553 EUR „ant popieriaus“, t. y. 287 EUR mažiau nei privalomas minimalus atlyginimas.

Seimo narys Algirdas Sysas primena socialdemokratų įspėjimus, kai Seime buvo svarstomas Diplomatinės tarnybos įstatymas ir valstybės tarnybos reforma.

„Neapgalvota, skubotai prastumta valstybės tarnybos reforma atrišo rankas vadovams. Jiems suteiktos kone absoliučios galios savo nuožiūra dalyti atlyginimus pagal „myliu/nemyliu“ principą. Iš esmės viešajame sektoriuje įsigaliojo privataus sektoriaus principai“, – konstatuoja A. Sysas.

Jis primena, kad, Seimui svarstant Diplomatinės tarnybos įstatymą, socialdemokratai ne kartą įspėjo, kad dėl prasto finansavimo nukentės aptarnaujantis personalas.

„Mus pasiekia signalai iš Lietuvos atstovybių įvairiose pasaulio šalyse: įstaigos gali likti be techninio personalo. Ką jau kalbėti apie ministerijos „tarnus“ Lietuvoje. Tikriausiai įdarbins žmones nepilnu etatu, etato dalelyte, kaip jau įprasta“, – prognozuoja Seimo narys socialdemokratas A. Sysas.

Kels algas vadovams?

„Pagal investicijas į viešąjį sektorių mes jau ir taip darome gėdą išsivysčiusioms šalims – esame penkti nuo galo tarp EBPO šalių pagal viešojo sektoriaus finansavimą. Bet štai pats ministras G. Landsbergis rodo iniciatyvą ir deda pastangas, kad viešajame sektoriuje daugėtų neteisingumo, kančios ir prakaito. Argi ne ministro pareiga siekti, kad ministerijų tarnautojai ir jų samdomi darbuotojai dirbtų oriai, gautų deramą atlyginimą?“ – klausia A. Sysas.

Socialdemokratai atkreipia dėmesį, kad kai kuriems aukštiems diplomatams atlyginimas gerokai padidės, nes planuojama „apvalinti“ atlyginimus diplomatų naudai.

Tačiau pati ministerija tikina, esą algos aptarnaujančiam personalui mažinamos atsižvelgiant į skurdesnių pasaulio šalių realijas.

„Toks požiūris neturi nieko bendro su modernios gerovės valstybės principais ir viešojo sektoriaus prestižu“, – sako A. Sysas.

Close