Socialdemokratai antradienį susitiks su A. Bilotaite: „pareigūnai reiškia nerimą“

Socialdemokratai antradienį susitiks su A. Bilotaite: „pareigūnai reiškia nerimą“

Lapkričio 21 d., antradienį, 9.00 Seimo 218 B salėje (III r. 2 a.) Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos nariai susitiks su vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite. Susitikimas bus tiesiogiai transliuojamas Seimo „YouTube“ paskyroje.

„Turime daug klausimų ir pasiūlymų. Kodėl pasinaudojus ministerijos parengtomis atlyginimo skaičiuoklėmis, pareigūnus ištiko šokas? Kiek realiai didės – o gal mažės – pareigūnų algos? Pareigūnams labai aktualus medicininės reabilitacijos centro klausimas – kodėl šis reikalas įstrigo?“ – klausia LSDP frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Frakcijos seniūnės pavaduotojas Kęstutis Vilkauskas akcentuoja pareigūnų nerimą dėl Vidaus tarnybos statuto pakeitimų, netenkinamus Lietuvos policijos poreikius.

„Pareigūnų profesinės sąjungos jau kurį laiką reiškia nuogąstavimus, kad Vidaus tarnybos statuto pakeitimai neigiamai paveiks pareigūnų komplektaciją ir motyvaciją. Jų neįtikina argumentai, kuriais siūloma sumažinti maksimalų priedą už stažą nuo 30 proc. pareiginės algos dydžio iki 20 proc.“, – komentuoja K. Vilkauskas.

Jis atkreipia dėmesį į varganą policijos biudžetą.

„Policijos profesinės sąjungos vertinimu, tam, kad būtų patenkinti minimalūs poreikiai, kad Lietuvos policija galėtų tinkamai atlikti savo funkcijas, 2024 metams reikėtų pridėti dar mažiausiai 12,8 mln. eurų, taip pat 2,5 mln. eurų darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo įmokoms“, – vardija parlamentaras.

Socialdemokratai ragina gelbėti ir  ugniagesius gelbėtojus.

„Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento teritoriniuose struktūriniuose padaliniuose trūksta virš 700 ugniagesių gelbėtojų etatų“, – įspėja parlamentaras.

Socialdemokratai taip pat ketina aiškintis, ar ministrė A. Bilotaitė palaiko deramą dialogą su Migracijos departamento darbuotojais, kurie teigia, kad šios strategiškai svarbios įstaigos darbas gali sutrikti dėl neadekvačių darbo krūvių ir atlyginimų – profsąjungos žodžiais, departamentas negalės „užtikrinti, kad, vykstant Rusijos agresijai Ukrainoje, į Lietuvą ir Europos Sąjungą nepatektų nepageidaujami ir valstybės bei visuomenės saugumui pavojingi asmenys“.

 

Close