Socialdemokratai antrą kartą rengia metų knygos akciją

Socialdemokratai antrą kartą rengia metų knygos akciją

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) antrus metus iš eilės rengia metų knygos akciją, kuomet visi norintys kviečiami savo mėgstamiausią šiais metais perskaitytą knygą padovanoti savo miesto ar miestelio bibliotekai taip prisidedant prie viešųjų bibliotekų katalogų pildymo bei dalinantis pažinimo galimybėmis su kitais.

Šiemet prie akcijos jau prisijungė Seimo nariai Dovilė Šakalienė, padovanojusi Hayden Herrera parašytą Fridos Kahlo biografiją, Eugenijus Sabutis, pasirinkęs tik šiemet į lietuvių kalbą išverstą Bill Bryson knygą „Kūnas. Vadovas po žmogaus organizmą“. Europos Parlamento narys Juozas Olekas Vilkaviškio bibliotekai perdavė Justino Marcinkevičiaus „Devynis brolius“, Valentino Sventicko „Ką žino upė?“ bei savo paties rašytą knygą „Juozas Olekas linksmai“, o Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis Marijampolės Petro Kriaučiūno viešajai bibliotekai dovanoja Ryan Holiday knygą „Vidinė tyla yra raktas“.

2014 metais Kultūros ministerijos atlikta apklausa parodė, jog šalies bibliotekose lankosi 36% Lietuvos gyventojų, kurių dauguma – jauni asmenys. Tos pačios apklausos duomenimis daugiausiai bibliotekose lankėsi asmenys, kurių pajamos vienam šeimos nariui yra mažiausios.

Todėl viešųjų bibliotekų palaikymas ir puoselėjimas turėtų užimti svarbesnę vietą mūsų viešajame diskurse. Jos tarnauja ne tik kaip edukacinės bei kultūrinės erdvės daugeliui Lietuvos gyventojų. Bibliotekos taip pat atlieka ir socialinę funkciją, kuomet vieniši asmenys bibliotekose gali ne tik pasisemti žinių, bet ir patenkinti objektyvų žmogiško kontakto poreikį, kai tai leidžia aplinkybės. Reikia nepamiršti ir to, jog šiomis dienomis naujų knygų kainos siekia dešimtis eurų ir tikrai ne kiekvienas asmuo gali sau leisti jas įsigyti.

Bibliotekos bei jose dirbantys žmonės demonstravo ir socialinę atsakomybę pandemijos metu – 3D spausdintuvais gamintos asmeninės apsaugos priemonės bei perduotos medikams, o socialiai jautrių šeimų vaikams buvo sudaromos sąlygos dalyvauti ugdyme nuotoliniu būdu.

Viešosios bibliotekos yra labai svarbios daugeliu prasmių, net ir tuomet, kai nesulaukia deramo dėmesio. Socialdemokratai, vykdydami metų knygos akciją, siekia paskatinti visus ne tik dovanoti perskaitytas knygas bibliotekoms, bet ir lankytis jose tam, kad jų aktualumo ir svarbos nereikėtų įrodinėti.

O metų knygos akcijoje gali dalyvauti kiekvienas. Viskas ko reikia, tai:

  1. Išsirinkti savo mėgstamiausią šiais metais perskaitytą knygą.
  2. Nusifilmuoti/nusifotografuoti pristatant knygą.
  3. Išsiųsti pasirinktą knygą pasirinktai bibliotekai. Raginame fiziškai į biblioteką neiti ir naudotis pašto paslaugomis.
  4. Nufilmuotą/nufotografuotą medžiagą įkelkite į savo Facebook paskyrą aprašyme nepamiršdami grotažymės #MetųKnyga.

Susiję straipsniai

Close