Socdemai apie teisę tapti Seimo nariu jaunystėje: laikas atsikratyti pasenusio požiūrio į jaunystę

Socdemai apie teisę tapti Seimo nariu jaunystėje: laikas atsikratyti pasenusio požiūrio į jaunystę

Socialdemokratai džiaugiasi, kad Seimo darbotvarkę pagaliau pasiekė dar praėjusioje kadencijoje jų inicijuota Konstitucijos pataisa, numatanti leisti dalyvauti rinkimuose į Lietuvos Respublikos Seimą asmenims nuo 21 metų.

„Lietuvoje vis dar gajus požiūris, kad išmintis ir patirtis susiformuoja tik brandžiame amžiuje. Tačiau realybė ta, kad aštuoniolikmečiai turi teisę balsuoti rinkimuose, o šiandieniniai dvidešimtmečiai neretai turi įvairios ir įspūdingos gyvenimiškos ir darbo patirties", – sako Seimo LSDP frakcijos seniūnas Algirdas Sysas.

„Socialdemokratai visada pasisako už kuo platesnį žmonių atstovavimą Parlamente. Šiandien sunku patikėti, bet dar neseniai Lietuvos viešojoje erdvėjo skambėjo teiginiai, esą Seimo narėmis negali būti moterys, nes jos neturi patirties ir išsilavinimo. Panašiai kalbama apie dvidešimtmečius. Socialdemokratams toks argumentas nepriimtinas. Parlamento nariai atstovauja savo rinkėjams. Rinkėjai renka ir renkasi", – pažymi Julius Sabatauskas.

„Šiais laikais, kai informacija sklinda žaibiškai, o socialiniai tinklai leidžia veiksmingai bendrauti su didžiulėmis auditorijomis, teigti, kad 21 metų kandidatas į Seimo narius bus katė maiše, yra nesąmonė. 21 metų pilietis gali būti įtakingas permainų agentas", – sako Dovilė Šakalienė.

Seimas ketvirtadienį plenariniame posėdyje ketina apsispręsti dėl Konstitucijos 56 straipsnio pakeitimo projekto priėmimo. Pataisomis siūloma sudaryti galimybę į parlamentą kandidatuoti sulaukus 21 metų amžiaus. Šiuo metų yra taikomas 25 metų cenzas.

Susiję straipsniai

Close