Siūloma komisija dėl I. Rozovos, antraip Seimo nariai tirtų patys save

Siūloma komisija dėl I. Rozovos, antraip Seimo nariai tirtų patys save

Seime užregistruotas siūlymas kurti laikinąją komisiją, kuri atliktų parlamentinį tyrimą dėl Irinos Rozovos veiklos ir ryšių, galimai kėlusių grėsmę nacionaliniam saugumui, galimybių inicijuoti apkaltą Seimo narei, taip pat išsiaiškinti ar Seime tinkamai buvo naudojama apie I. Rozovą gauta informacija.

„Seimo nutarimo projektu tyrimas dėl I Rozovos veiklos siūloma pavesti Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui. Bet šiuo atveju komiteto nariams tektų tirti patiems save aiškinantis, ar tinkamai buvo panaudota informacija apie Seimo narės ryšius. Tokiu atveju negalėtume kalbėti nei apie objektyvumą, nei apie teisingas Seimo komiteto išvadas. Siūlome, kad parlamentinį tyrimą atliktų komisija, proporcingai atstovaujama Seimo frakcijų“, - sako opozicijos lyderis Seime J. Sabatauskas.

Siūlymą Seime kurti komisiją dėl I. Rozovos užregistravo socialdemokratai Julius J. Sabatauskas ir Rasa Budbergytė.

„Inicijuojame ne tik komisiją vietoje komiteto tyrimo, bet mūsų siūlyme taip pat atsižvelgiama į jau pateiktas Seimo Teisės departamento pastabas. Siūlome atsisakyti klausimų, suponuojančių išankstines nuostatas, atsakymus, taip pat besikartojančių teiginių“, - sako Seimo narė R. Budbergytė.

Socialdemokratai siūlo tyrime nesiaiškinti, ar užtenka ištirtos informacijos Seimo narės I. Rozovos apkaltai. Apkalt gali būti vykdoma savarankiškai, užtenka vieno ketvirtadalio visų Seimo narių iniciatyvos. Apkalta šiaip ar taip būtų inicijuota, jeigu bus surinkti 36 parlamentarų parašai.

Susiję straipsniai

Close