Seimo nariai kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją dėl galimų Remigijaus Šimašiaus viešų ir privačių interesų painiojimo

Seimo nariai kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją dėl galimų Remigijaus Šimašiaus viešų ir privačių interesų painiojimo

Po viešai pasirodžiusios informacijos apie galimai Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) darytą įtaką Vilniaus merui Remigijui Šimašiui, grupė skirtingų frakcijų Seimo narių kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl galimo viešų ir privačių interesų painiojimo, taip pat galimai nedeklaruotos lobistinės veiklos.

„Nerimą kelia aplinkybės, kuriomis „gimė“ Vilniaus mero raštas Seimo nariams. Žemės mokesčio įstatymo pataisos leistų Vilniui surinkti didesnį biudžetą, plėtoti municipalinį būstą ar infrastruktūrą. Tačiau vietoje to, Vilniaus meras, galimai derindamas poziciją su verslo asociacija ir to nedeklaruodamas, daro įtaką Seimo nariams, kad toks įstatymas nebūtų priimtas“, – teigia socialdemokratų frakcijos Seimo narys Linas Jonauskas.

Nagrinėjant viešumoje pateiktus faktus kyla abejonių, kas yra tikrasis mero siųsto laiško autorius. Kaip galima suprasti iš pateiktų ekrano nuotraukų ir meta informacijos, šį laišką dar gerokai prieš išsiunčiant Seimo nariams gavo (o galbūt ir rengė) LNTPA atstovai, kurie yra tiesiogiai suinteresuoti, kad šis įstatymas nebūtų priimtas. Tačiau nei Vilniaus meras, nei LNTPA atstovai lobistinės įtakos nedeklaravo.

Kreipimesi prašoma išnagrinėti, ar nebuvo pažeista tarnybinė etika, sudarant viešų ir privačių interesų derinimo konflikto regimybę. Taip pat, ar nebuvo pažeistas Lobizmo įstatymas, kai, susidurdamas su lobistine įtaka, Vilniaus meras to nedeklaravo, o vėliau ir pats atstovaudamas LNTPA veikė kaip lobistas, darydamas įtaką Seimo nariams.

Raštą VTEK pasirašė Linas Jonauskas, Rasa Budbergytė, Vilija Targamadzė, Saulius Skvernelis, Kęstutis Mažeika, Tomas Tomilinas, Domas Griškevičius, Algirdas Stončaitis ir kiti Seimo nariai.

Close