Seimo LSDP frakcija susitiko su LGBT asmenų artimaisiais

Seimo LSDP frakcija susitiko su LGBT asmenų artimaisiais

Artėjant balsavimui dėl Partnerystės įstatymo Seime ir plečiantis kontroversijai dėl savaitgalį vykusio masinio renginio šeimos tema, Seime surengtas politikų susitikimas su LGBT asmenų artimaisiais.

Homoseksualių ir translyčių vaikų mamos sakė kasdien susiduriančios su neapykanta savo šeimų atžvilgiu: „Tūkstančiai mamų kasdien verkia vienos“. Kalbėjusios motinos sakė esančios tikros, kad jeigu būtų priimtas Partnerystės įstatymas, atmosfera visuomenėje imtų keistis.

Lesbietės mama pasakojo pati augusi visuomenėje, kurioje „neegzistavo“ ne tik LGBT, bet ir neįgalieji, o šeimos be vaikų „atrodė nenormalios“. Daugelis LGBT asmenų buvo priverstinai gydomi, sodinami į kalėjimus.

„Kai skaitau įtūžusios minios komentarus – „juos reikia naikinti“ – kaip mama jaučiuosi labai blogai. Bet dukra mane guodžia: „Mama, nieko tokio, mes pripratę“.

Moteriai užkliuvo Respublikos Prezidento pastabos dėl to, kas nusipelno ir kas nenusipelno vadintis šeima. „Jis kalba taip, tarsi LGBT asmenys būtų kažkokie kitokie, pažymėti kažkokiu ženklu“, – sakė moteris.

Kito vaiko mama pasakojo pati išgyvenusi lūžį: „Iš pradžių neigiau, paskui kaltinau... LGBT tėvų konferencijoje Maltoje pamačiau, kad įmanomas visiškai kitoks santykis: žmonės neskirstomi į visaverčius ir beverčius“. Ji antrino kitoms mamoms: kad LGBT asmenys ir jų artimieji „nesijaustų nustumti į visuomenės paraštes“, labai svarbu pagaliau įtvirtinti partnerystės santykius įstatymu.

Mamos sakė supratusios, kad vien artimųjų palaikymo jau neužtenka. Kreipdamosi į įstatymų leidėjus, jos išreiškė viltį, kad Seimo nariai balsuos už sprendimus, kuriais būtų įtvirtintas tūkstančių Lietuvos piliečių lygiavertiškumas: „Jūs galite lemti istorinę permainą oresnio gyvenimo link“.

LSDP frakcijos seniūnas Algirdas Sysas padėkojo LGBT asmenų mamoms už drąsą. Jis informavo, kad frakcijos nariai dar nėra matę galutinio Partnerystės įstatymo projekto.

„Savo partijos programoje esame įrašę, kad pritariame Partnerystės įteisinimui, todėl net ir tebevykstant vidaus diskusijoms, nuostata yra aiški: partnerystę svarbu įtvirtinti įstatymu“, – LSDP poziciją priminė parlamentaras.

Susiję straipsniai

Close