Seimo Antikorupcijos komisiją pasiekė klausimai dėl „Pušyno kelio“ privatizavimo

Seimo Antikorupcijos komisiją pasiekė klausimai dėl „Pušyno kelio“ privatizavimo

Parlamentaras Julius Sabatauskas siūlo pradėti tyrimą dėl „Pušyno kelio“ privatizavimo aplinkybių

Seimo vicepirmininkas Julius Sabatauskas kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisiją su siūlymu pradėti parlamentinį tyrimą dėl sprendimo atsisakyti valstybės valdomo reabilitacijos centro „Pušyno kelias“ ir jį skubiai privatizuoti.

Pasak J. Sabatausko, skubotas sanatorijos uždarymas ir bandymai greitai parduoti pastatus privatiems investuotojams kelia pagrįstų įtarimų dėl tokio sprendimo ir jo priėmimo aplinkybių skaidrumo.

„Sanatorijos personalui, jos pacientams ir Vilniaus gyventojams išreiškus susirūpinimą dėl paskubomis uždaromo centro ir pradėjus domėtis situacija, iškilo labai daug klausimų, į kuriuos pats ministras Arūnas Dulkys atsakymų neturi, o Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) vadovės ir Sveikatos apsaugos viceministrės paaiškinimai glumina. Pavyzdžiui, viceministrei staiga nebetinka landšaftas – po daugiau nei 50 metų kokybiškos sanatorijos veiklos – ir iškilo netikėtų žemės paskirties klausimų. Kalbama apie kažkokias atnaujinimo studijas, kurių, atrodo, be kelių suinteresuotų asmenų, niekas nėra matęs. Šie ir kiti faktai bei aplinkybės kelia daugybę klausimų tiek dėl sprendimo pagrįstumo, tiek ir dėl šiame procese dalyvaujančių asmenų. Parlamentinis tyrimas, pasitelkus ir pareigūnų pagalbą, galėtų padėti atsakyti į šiuos klausimus“, – įsitikinęs J. Sabatauskas

Su siūlymu pradėti parlamentinį tyrimą dėl galimai neskaidraus sprendimo atsisakyti ir parduoti Vilniuje esančią sanatoriją „Pušyno kelias“ J. Sabatauskas kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininką Algirdą Stončaitį, komisijos narius.

Parlamentaras siūlo atkreipti dėmesį į daugelį metų besikartojančius bandymus perimti šią sanatoriją.Prašyme taip pat keliamas klausimas, ar RVUL ir jos paskirti asmenys tinkamai ir atsakingai valdė objektus, kad jų vertė nesumenktų, kad būtų galima juos toliau sėkmingai naudoti, ar nebuvo dirbtinai keliamos šių objekto eksploatavimo išlaidos.

Be to, siekiama išsiaiškinti, kaip ir kam buvo patikėta atlikti studiją dėl galimybės objektus renovuoti ir labiau pritaikyti visuomenės poreikiams.

„Visuomenei kyla daug klausimų, šią situaciją atidžiai seka ir Specialiųjų tyrimų tarnyba. Tikiuosi, kad Antikorupcijos komisijoje galėsime išnagrinėti situaciją, nes Seimas turi tokią teisę ir pareigą. Labai tikiuosi, kad šį kartą nepasikartos Palangos „Pušyno“ sanatorijos istorija, kai valdantieji blokavo siekį išsiaiškinti, ar viskas buvo daroma skaidriai ir pagal įstatymus“, – viliasi socialdemokratas J. Sabatauskas.

Verkių parke įsikūrusi Sanatorija „Pušyno kelias“ daugiau nei 50 metų teikė reabilitacijos paslaugas itin sunkiems ligoniams. Dar neseniai šios sanatorijos vaikų reabilitacijos skyrius buvo laikomas vienu geriausių šalyje. Sanatorijos valdytoja RVUL pasiūlė atsisakyti šios įstaigos, o jos dalininkai Sveikatos apsaugos ministerija ir Vilniaus universitetas tam pritarė. Sanatoriją planuojama parduoti dar šiemet.

Close