Seime vėl keliamas sovietų padarytos žalos klausimas

Seime vėl keliamas sovietų padarytos žalos klausimas

Prieš šių metų Sausio 13-ąją, kai bus minimas kruvinų 1991-ųjų metų trisdešimtmetis, Seime vėl iškeltas sovietų okupacijos padarytos žalos klausimas.

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūnas Algirdas Sysas Seime kreipėsi į valdančiųjų lyderius klausdamas, ar ši Vyriausybė ketina kelti klausimus dėl Lietuvai Sovietų Sąjungos padarytos žalos okupaciniu laikotarpiu.

„Artėja Sausio 13-oji. Kai buvote valdžioje jūsų partija ir Seimas priėmė žalos atlyginimo įstatymą. Dažniausiai jis būdavo keliamas, kai valdžioje jau būdavo kiti. Ar šiuo atveju jūsų Vyriausybė ruošiasi  kelti tuos klausimus, ar paprasčiausiai nutylėsime iki kitos Vyriausybės? Tai mano toks retorinis klausimas“, – į valdančiųjų lyderius kreipėsi socialdemokratas.

„Paprastai į retorinius klausimus yra neatsakoma“, – atsakydama į klausimą juokavo premjerė. – „Bet aš atsakysiu: tai tikrai nėra pamirštas klausimas. Ir nebus pamirštas“, – pažymėjo I. Šimonytė.

A. Sysas atsakyme pasigedo konkretumo, todėl klausimas buvo pakartotas dar kartą.

„Aš suprantu, kad tai nėra pats patogiausias klausimas, bet aš norėčiau gauti atsakymą, ar dabartinė Vyriausybė imsis kažkokių žingsnių dėl žalos atlyginimo“, – vėl teiravosi A. Sysas.

Į klausimą atsakydamas užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis antrino premjerei. Anot jo, prieš du dešimtmečius priimtas įstatymas galioja ir klausimai yra keliami, kai tam yra galimybės.

„Įstatymas galioja ir visuose dvišaliuose klausimų formatuose klausimai yra keliami. Tik tiek, kad dabar tokių formatų yra nedaug dėl aplinkybių“, – sakė G. Landsbergis.

2000 metais, kai parlamentas priėmė įstatymą, Vyriausybės sudaryta komisija nustatė, kad sovietų okupacijos padaryta žala Lietuvai siekia apie 20 mlrd. JAV dolerių.

Susiję straipsniai

Close