Seime atidaroma moksleivių nuotraukų konkurso „Kaip aš švenčiu mūsų laisvę?“ nugalėtojų darbų paroda

Seime atidaroma moksleivių nuotraukų konkurso „Kaip aš švenčiu mūsų laisvę?“ nugalėtojų darbų paroda

Kovo 17d., trečiadienį, Seime atidaroma Seimo narių Dovilės Šakalienės ir Tomo Bičiūno inicijuota moksleivių fotografijų paroda “Kaip aš švenčiu mūsų laisvę?”. Paroda eksponuojama Seimo II ir III rūmus jungiančioje galerijoje kovo 17-29 dienomis, o artimiausiomis dienomis virtuali paroda bus patalpinta Seimo tinklapyje.

Konkursas simboliškai vyko tarp dviejų mūsų laisvės švenčių: nuo Lietuvos valstybės atkūrimo dienos – Vasario 16-osios, iki Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos – Kovo 11-osios.

Anot Seimo narės Dovilės Šakalienės, „Karantinas – sunkus iššūkis mums visiems, vaikams – ypatingai sunku, tad norėjome pasiūlyti jiems galimybę tiek pažadinti savo kūrybiškumą, tiek su šeimomis aptarti Lietuvos laisvės istoriją ir prasmę, tiek apmąstyti kas jiems yra mūsų laisvė.“

„Lietuvos laisvė nėra abstrakti sąvoka – tai kiekvieno iš mūsų gyvenimas jau trisdešimt metų. Kiekviena karta turi pareigą perimti mūsų istorinį pasakojimą, bet kartu turi laisvę jį suprasti savaip,“ – sakė Seimo narys Tomas Bičiūnas.

„Kodėl kvietėme dalyvauti tokio skirtingo amžiaus vaikus? Nes laisvė matoma labai skirtingai vaiko, paauglio ar jauno žmogaus akimis, ir būtent tuo ji graži. Norime pamatyti tūkstantį mūsų laisvės veidų. Kiekvieno vaiko matymas mums yra vertingas, nes kiekvienas jų ne tik švenčia laisvę – bet ir taps mūsų Lietuvos laisvės kūrėjais,“ teigė Seimo nariai D. Šakalienė ir T. Bičiūnas.

Moksleivių fotografijų paroda “Kaip aš švenčiu mūsų laisvę?” Seime vyksta pirmą kartą, tačiau buvo sulaukta net 794 moksleivių nuo 1 iki 12 klasės darbų iš daugiau nei 150 mokyklų iš visos Lietuvos. Iš šių darbų parodai Seimo buvo atrinktos 54 dalyvių fotografijos.

Parodos iniciatoriai pabrėžia, kad vaikų darbai buvo stiprūs įvairiomis prasmėmis – menine verte, įdėtomis pastangomis, tikromis emocijomis.

Visi konkurso dalyviai sulauks padėkų ir simbolinių dovanėlių per artimiausias savaites, nes dėl karantino gyvo renginio nėra galimybės surengti. Tačiau konkurso nugalėtojai bus kviečiami į renginį po Velykų, kai tik bus leidžiami renginiai Seime, kur dovanas jiems įteiks asmeniškai konkurso iniciatoriai.

„Esame visiems darbus siuntusiems vaikams, tėvams ir mokytojams nepaprastai dėkingi - nėra nieko geriau, kaip matyti kokie LAISVI ir laimingi mūsų vaikai,“ sakė Dovilė Šakalienė.

Susiję straipsniai

Close