Seimas priėmė socialdemokratų teiktą rezoliuciją: Vyriausybė turi ieškoti lėšų specialiųjų poreikių vaikams

Seimas priėmė socialdemokratų teiktą rezoliuciją: Vyriausybė turi ieškoti lėšų specialiųjų poreikių vaikams

Seimas priėmė Seimo Socialdemokratų frakcijos atstovų pateiktą rezoliuciją dėl bazinių paslaugų specialiųjų poreikių vaikams švietimo įstaigose užtikrinimo.

Rezoliuciją palaikė 89 Seimo nariai, 7 balsavo prieš, 23 parlamentarai susilaikė.

Rezoliucijoje nurodoma, kad bendrojo ugdymo mokyklose jau dabar trūksta apie 1 tūkst. 640 švietimo pagalbos specialistų ir specialiųjų pedagogų, tuo metu lėšos kitų metų biudžete tam nenumatytos.

Anot rezoliucijos, 2021 metais bazinėms švietimo pagalbos paslaugoms vaikams bendrojo ugdymo mokyklose įgyvendinti reikalingi 28,8 mln. eurų.

Ikimokyklinėse ugdymo įstaigose, bendrojo ugdymo mokyklose ir profesinio mokymo įstaigose šiuo metu  yra ypatingai sudėtinga dirbti, nes trūksta švietimo pagalbos specialistų ir specialiųjų pedagogų. Nukenčia ugdymosi ir mokymosi procesas, kiti vaikai, mokytojai, o tėvai sunerimę.

„Nenumačius reikalingos sumos valstybės biudžete, nemaža dalis specialiųjų poreikių vaikų jau šiandien lieka be bazinių paslaugų teikimo“, - sakoma rezoliucijoje.

Vyriausybė rezoliucijoje raginama kiekvienoje ikimokyklinio ugdymo įstaigoje, bendrojo ugdymo mokykloje, profesinio mokymo įstaigoje suteikti mokiniams privalomą  bazinį švietimo pagalbos paketą ir kitų metų biudžete rasti reikiamas lėšas.

Taip pat prašoma numatyti lėšų didinimą ir kryptingai didinti švietimo pagalbos specialistų ir specialiųjų pedagogų darbo užmokestį, užtikrinti tinkamas profesinio tobulėjimo sąlygas, numatyti jų rengimą.

Viena iš rezoliucijos teikėjų, Seimo narė prof. habil. dr. Vilija Targamadzė sako, kad susiklosčiusi situacija švietimo įstaigose yra apgailėtina ir ją būtina kuo greičiau spręsti.

„Ikimokyklinėse ugdymo įstaigose, bendrojo ugdymo mokyklose ir profesinio mokymo įstaigose šiuo metu  yra ypatingai sudėtinga dirbti, nes trūksta švietimo pagalbos specialistų ir specialiųjų pedagogų. Nukenčia ugdymosi ir mokymosi procesas, kiti vaikai, mokytojai, o tėvai sunerimę. Problema nesprendžiama ir gilėja. Kasmet tam turi būti skiriamos reikiamos lėšos“, - teigia V. Targamadzė.

Rezoliuciją dėl bazinių paslaugų specialiųjų poreikių vaikams užtikrinimo inicijavo opozicinės socialdemokratų frakcijos nariai Tomas Bičiūnas, Liudas Jonaitis, Orinta Leiputė ir Vilija Targamadzė.

Susiję straipsniai

Close