Seimas imasi griežtinti atsakomybę už neteisėtą miesto medžių sunaikinimą

Seimas imasi griežtinti atsakomybę už neteisėtą miesto medžių sunaikinimą

Seimas po pateikimo pritarė Lietuvos socialdemokratų frakcijos Seime nario Lino Jonausko įregistruotoms Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms, kurioms įsigaliojus už mieste neteisėtai nupjautą medį tektų pakloti net ir keliasdešimt kartų didesnes baudas, nei jos galioja šiandien.

Už neteisėtą saugotinų želdinių naikinimą, kai sunaikinama ar sužalojama ne daugiau kaip dešimt saugotinų želdinių, reikėtų sumokėti nuo 300 iki 1500 eurų siekiančią baudą. Pasikartojus nusižengimui – nuo 560 iki 2500 eurų.

Sunaikinus ar sužalojus daugiau kaip dvidešimt penkis saugotinus medžius tektų sumokėti baudą, siekiančią nuo 1400 iki 4000 eurų, o nusižengimą pakartojus – nuo 2700 iki 6000 eurų.

Linas Jonauskas tikisi, kad tokios baudos padės atgrasyti nuo pasikartojančių pažeidimų.

„Nuolat girdime istorijų apie nekilnojamojo turto vystytojų neteisėtai išpjautus medžius, statybininkų, kurie, negalėdami lengvai įvažiuoti su kranu į statybvietę, nupjauna medžius vien dėl to, kad jie jiems kelia nepatogumų. Dabar už neteisėtai sunaikintą medį pažeidėjai atsiperka vos keliomis dešimtimis eurų, o kartais – tik įspėjimu. Siūlau didinti baudas net iki kelių dešimčių kartų, nes miesto medžiai itin svarbūs miesto ekosistemai – jie turi ne tik estetinę funkciją, bet ir padeda kovoti su oro, triukšmo tarša, karščiu vasaros metu. Tikiuosi, kad kur kas didesnės baudos pažeidėjus privers susimąstyti, ar verta pjauti medį ir už jį mokėti solidžias baudas“, – sako L. Jonauskas.

Šiuo metu, pagal galiojantį Administracinių nusižengimų kodeksą už neteisėtą saugotinų želdinių naikinimą gresia bauda asmenims nuo 60 iki 200 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 80 iki 300 eurų. Taip pat už neteisėtą želdinių naikinimą, neteisėtą želdynų statinių ir įrenginių gadinimą, naikinimą ar perkėlimą gresia įspėjimas arba bauda asmenims nuo 20 iki 80 eurų ir bauda juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims _ nuo 60 iki 170 eurų.

Susiję straipsniai

Close