Savivaldybių asociacijos vadovas įvertino konservatoriaus išpuolį dėl merų rinkimų: visiškai nusišnekėjo

Savivaldybių asociacijos vadovas įvertino konservatoriaus išpuolį dėl merų rinkimų: visiškai nusišnekėjo

Seimo nariui, konservatoriui Kęstučiui Masiuliui žiniasklaidai pareiškus, jog, jo požiūriu, „merai nereikalingi", Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas ir Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius teigia, jog tokios kalbos atrodo kaip visiškas nesusipratimas nesuvokiant „nei gyventojų lūkesčių, nei šių dienų realybės".

„Noriu tikėti, kad K. Masiulis taip negalvoja, nes jo pasisakymas man atrodo kaip, liaudiškai kalbant, nusišnekėjimas. Jo nuomonė neatspindi nei visuomenės norų, nei ilgametės savivaldybių patirties. Bet galbūt jis taip įgarsino tikrąjį konservatorių frakcijos norą, kuris iki šiol tiesiog nebuvo garsiai ištartas, bet tai bus bandoma padaryti merų rinkimo klausimą svarstant Seimo komitetuose?" – klausia M. Sinkevičius

Socialdemokratų partijos vicepirmininkas primena, kad Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) priklausantis politikas nešioja „profesoriaus" pedagoginį vardą.

„Kartais taip nutinka, jog ir profesoriai iš didelio rašto išeina iš krašto. Darbo grupė, dirbusi ties tiesioginių merų rinkimų klausimu, Seime veiklą baigė. Ir tokie didžiausios valdančiosios partijos atstovo pasisakymai nenorom skatina mintis, jog visos įdėtos pastangos gali nueiti šuniui ant uodegos", - mano M. Sinkevičius.

Mano, kad konservatoriai siekia silpninti merų galias

Jo teigimu, ženklų, jog mero instituciją norima stipriai susilpninti, buvo ir anksčiau – Seimo darbo grupėje teikti siūlymai apie „dvivaldystės savivaldoje" sukūrimą, kuomet šalia išrinkto mero atsirastų tarybos pirmininkas.

„Dabar tikrai akivaizdu, jog konservatoriai nuo pat pradžių norėjo kaip įmanoma stipriau apriboti gyventojų išrinkto mero galias. Kai socialdemokratai teikė Konstitucijos pataisą, kuria šiandien egzistuojantis modelis būtų įteisintas – nes jis puikiai veikia ir jį palaiko gyventojai – valdantieji pasiūlymą atmetė ir nusprendė viską daryti savaip.

Net ir tas kompromisas, kurį mums pavyko iškovoti, nėra idealus variantas – iškart sakėme, kad nereikia atkartoti Seimo darbo principų, nes savivaldos taryba nėra tas pats. Bandymai sukurti kažkokias struktūras ten, kur jos tiesiog nesusidaro, priveda prie keistų darinių, kurie tiesiog neveiks", - įsitikinęs socialdemokratas.

Primename, jog pernai balandžio mėnesį Konstitucinis Teismas paskelbė, jog tiesioginiai merų rinkimai prieštarauja Konstitucijai.

Seimas sausio mėnesį pirmajame balsavime pritarė valdančiųjų teikiamam pasiūlymui, kuriuo į Konstituciją būtų įrašytas tiesioginių rinkimų faktas, o mero teises ir pareigas siekiama apibrėžti Vietos savivaldos įstatyme.

Antrasis balsavimas, kuris būtinas Konstitucijos keitimui, Seime numatomas Pavasario sesijoje.

Susiję straipsniai

Close