Sabatauskas: teisingumo ir vidaus reikalų ministrių paskleistas melas verčia klausti dėl jų galimybių toliau eiti pareigas

Sabatauskas: teisingumo ir vidaus reikalų ministrių paskleistas melas verčia klausti dėl jų galimybių toliau eiti pareigas

Seimo pirmininkės pavaduotojas Julius Sabatauskas mano, kad, viešai skleisdamos melagingą informaciją apie Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) minimus Lietuvoje esančius afganistaniečius, ministrės Agnė Bilotaitė ir Evelina Dobrovolska „pasiekė galutinę ribą, kai kyla pagrįstų klausimų dėl šių ministrių galimybių toliau tęsti darbą".

Parlamentaro nuomone, premjerė turėtų svarstyti šių ministrių tinkamumą toliau eiti užimamas pareigas, nes „visuomenės pasitikėjimo kreditas šiomis ministrėmis galutinai išseko".

„Vakar žiniasklaida informavo, kad sulaikyti penki afganistaniečiai. Apie jų buvimą Lietuvoje liudijo advokatai, pateikdami EŽTT draudimą išstumti šiuos afganistaniečius iš Lietuvos ir reikalavimą suteikti jiems galimybes pateikti prieglobsčio prašymus. Šie žmonės alkani ir sušalę slapstėsi negyvenamoje sodyboje, miške – tai nežmoniškos sąlygos", – pažymi J. Sabatauskas.

Jis primena, kad vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė vos prieš kelias dienas neigė šių afganistaniečių buvimą Lietuvoje, jai antrino ir teisingumo ministrė. „Problemas mėginama „spręsti" slepiant informaciją, neigiant faktus, ir šiuo melu grindžiamas atsisakymas vykdyti EŽTT sprendimą. Tačiau taip kuriamos dar didesnės problemos, dėl kurių ši Vyriausybė ir premjerė jau buvo įspėta Europos teisingumo institucijų", – sako parlamentaras.

Socialdemokratas klausia, ar premjerė, iki šiol nuosekliai ginusi savo ministres, ir toliau užsimerks prieš akį rėžiančius faktus, toleruodama ne tik Vyriausybės, bet ir valstybės tarptautinę reputacijos griovimą.

„Ar gali tiesą nuo visuomenes slepiančios, net visuomenę sąmoningai klaidinančios politikės toliau eiti pareigas, skirtas užtikrinti teisingumą? Didesnio prieštaravimo negali būti. Vakarų valstybėse, kur politinės atsakomybės suvokimas yra kur kas labiau pažengęs, sprendimas dėl tokio ministrių elgesio būtų priimtas dar tą pačią dieną. Dabar visų žvilgsniai krypsta į premjerę: kada ji pagaliau ryšis senokai pribrendusiam sprendimui?" – klausia J. Sabatauskas.

Jo įsitikinimu, delsimas gali lemti nepataisomą žalą valstybės reputacijai.

Susiję straipsniai

Close