Rita Grigalienė. Tauragės mero užgaidos už mokesčių mokėtojų pinigus

Rita Grigalienė. Tauragės mero užgaidos už mokesčių mokėtojų pinigus

Likus kiek mažiau nei 10 mėnesių iki kitais metais vyksiančių Savivaldos rinkimų, Tauragės rajono merui prireikė dar vienos patarėjos. Tauragės rajono savivaldybė skelbia, kad darbą pradeda nauja mero patarėja, kuri organizuos gyventojų apklausas, dalyvaus formuojant verslo politiką ir bendraus su potencialiais investuotojais. Tai jau 4–asis Tauragės rajono mero patarėjas.

Tauragės rajono savivaldybė iš kaimyninių savivaldybių išsiskiria ne tik nuostabia gamta, didinga istorija, kultūriniais renginiais, tačiau ir mero patarėjų skaičiumi. Štai, pavyzdžiui, kaimyninėje Šilalėje ir Pagėgiuose merai turi po 2 patarėjus, Šilutėje – 1, Jurbarke, Kelmėje ir Raseiniuose merai visai neturi patarėjų. Neabejoju, jog kaimyninių savivaldybių merai, kurie ir neturi patarėjų, dirba ne ką blogiau.

Štai, pavyzdžiui, sostinės merui patarinėja 5 patarėjai. Suprantant Vilniaus miesto sprendžiamų klausimų gausą, natūralu, kad mero komanda turi būti pakankamai gausi, kad galėtų tinkamai ir savalaikiai reaguoti į iškylančias problemas ir talkinti savivaldybės vadovui.

Nors nėra ką lyginti, tačiau galime pabandyti tai padaryti – Tauragės savivaldybėje gyvena kone 15 kartų mažiau gyventojų nei Vilniuje, o mokyklų, darželių, kultūros ir visuomeninių objektų skaičiai bei su tuo susijusių klausimų ratas nepalyginamas, gatvės ir visa likusi infrastruktūra ir dar visokiausių spręstinų klausimų, bet patarėjų skaičius Vilniuje tik vienu didesnis nei Tauragėje.

Net ir Kauno miesto meras, kurio „valdos“ kur kas didesnės, turi tik vieną patarėją. Jei turi viziją, žinai kaip ir ką daryti, patarinėjančių žmonių daug ir nereikia. Mieliau rinkčiausi merą, kuris žino ką daryti, nei tą, kuris be gausybės patarėjų negali apsieiti ir kurie išlaikomi už mokesčių mokėtojų pinigus. Kaip tauragiškiams reikia paaiškinti, kad eilę metų savivaldybė neranda pinigų sutvarkyti tvinstančios Medelyno gatvės, o tuo tarpu naujam valdininko etatui pinigų yra...

Kalbant apie realius darbus, kyla normalus klausimas, kurioje vietoje Tauragės rajono savivaldybės merui reikia pagalbos? Kaip ir rašiau anksčiau, Tauragės rajono savivaldybės oficialioje paskyroje buvo paskelbta, kad naujoji mero patarėja organizuos gyventojų apklausas, dalyvaus formuojant verslo politiką ir bendraus su potencialiais investuotojais.

Pasirodo, kad kai kurias iš šių funkcijų, pagal pareigybių aprašymus, jau turi atlikti anksčiau į mero komandą priimti patarėjai. Vienas jų jau seniai organizuoja gyventojų apklausas, o kitas organizuoja ir koordinuoja mero bendradarbiavimą su verslo sektoriumi.

Merui reikia kuo daugiau patarėjų, tačiau rajono taryboje socialdemokratų frakcijos racionaliems ir rajono gyventojams reikalingiems pasiūlymams rajono galva lieka kurčia.

Panašu, kad bent jau viešai deklaruojamiems darbams, Tauragės rajono savivaldybės merui naujo patarėjo tikrai nereikia. Klausimų dėl naujo patarėjo kyla ne tik Tauragės rajono savivaldybės tarybos opozicijai, tačiau ir gyventojams, keliantiems klausimą ar šios pareigybės atsiradimas nėra mero rinkiminio štabo narių įdarbinimas apmokant iš Tauragės rajono savivaldybės biudžeto?

Gal kam nors ir neskauda galvos dėl kelių tūkstančių eurų algos patarėjui, tačiau aš matau daug prasmingesnių ir šiandien reikalingesnių būdų, kaip tuos pinigus galima būtų panaudoti bendram mūsų gyventojų gėriui Tauragėje.

Susiję straipsniai

Close