Rita Grigalienė. Kaip „nesusitepti“ auksu? Vienos „Auksinės krivūlės“ istorija

Rita Grigalienė. Kaip „nesusitepti“ auksu? Vienos „Auksinės krivūlės“ istorija

Ką būtų galima pasakyti apie sportininką, kuris nedalyvavo varžybose, bet lipa ant pjedestalo ir atsiima aukso medalį? Negražu. Taip net būti negali.

Negražu, žinoma, bet būtent taip auksu „susitepė“ Tauragės rajono savivaldybės vadovai, o Teisingumo ministerija liko, švelniai tariant, kvailio vietoje. Apsikvailino ar buvo apkvailinta? O gal ir ministerija, ir savivaldybės vadovai norėjo nepelnytai sublizgėti prieš visuomenę, nes, pasak žmonių išminties, auksu pakaustytas žiogas žirgą atstoja.

Istorija tokia: spalio 7 dieną pasižymėjusioms šalies savivaldybėms įteiktos „Auksinės krivūlės“. Tradiciškai visos šalies ministerijos, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje bei Lietuvos verslo konfederacija teikia apdovanojimus konkrečiose srityse pasižymėjusioms savivaldybėms. Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorei Gintarei Rakauskienei „Auksinės krivūlės“ statulėlę įteikė teisingumo viceministras Elanas Jablonskas, už pagalbą sugrįžtantiems į visuomenę, stiprinant pusiaukelės namų tinklą.

Bėda ta, kad Tauragės rajone kol kas nėra ir neaišku, ar apskritai artimiausiu metu bus įkurti pusiaukelės namai, turintys padėti nuteistiesiems, kurie baiginėja atlikti bausmę, sugrįžti į visuomenę.

Oficialiame pranešime skelbiama, kad pusiaukelės namai Tauragėje, pramoniniame rajone, pradėti statyti verslo iniciatyva, pastate įrengta 16 kambarių. Pusiaukelės namai neva pradės veikti šių metų pabaigoje. Ne darbo metu nuteistuosius prižiūrės socialiniai darbuotojai ir prižiūrėtojai, bus sukurta 30 naujų darbo vietų.

To patvirtinti negali patys verslo atstovai, statę, kaip jie patys teigia, ne pusiaukelės namus, o viešbutį darbininkams. Nėra nei jokių sutarčių, nei ketinimų protokolų su Kalėjimų departamentu, kuris kuruoja šią sritį. Kalėjimų departamentas skelbia ir konkursus pusiaukelės namams įrengti. Nėra sutarties ir su Teisingumo ministerija dėl būsimų Pusiaukelės namų privačiame pastate.

Situaciją dėl Pusiaukelės namų steigimo Tauragėje geriausiai iliustruoja teisingumo viceministro E. Jablonsko viešas pasisakymas statulėlės įteikimo ceremonijoje: „Nuvažiavus pakalbėt su meru prie kavos puodelio kaip ir neradom tos vietos, kur tai galėtų būti. Po sočių pietų labai greit suradom ir lokaciją, ir vietą, ir pastatą“.

Išvada peršasi pati – jokių derybų tarp Teisingumo ministerijos, rajono savivaldybės ir verslo atstovų nebuvo, bent jau iki auksu tviskančios statulėlės įteikimo. Iš gėdos neparaudo nei ministerija, teikdama apdovanojimą, nei savivaldybės vadovai jį atsiimdami.

Vis dėlto abiem pusėms lieka galimybė atlikti kelis nesudėtingus žingsnius. Pirmas žingsnis – po sočių pietų Tauragės rajono vadovai nesislapsto ir grąžina apdovanojimą ministerijai bei atsiprašo visuomenės už klaidinančios informacijos paskleidimą. Antras žingsnis – teisės aktų nustatyta tvarka visos šalys sočiai nepietauja, bet pradeda derybas ir užtikrina, kad pusiaukelės namai Tauragėje pradėtų veikti.

Susiję straipsniai

Close