Rita Grigalienė. Asfaltu į pagalbą saviems

Rita Grigalienė. Asfaltu į pagalbą saviems

Kovo mėnesio Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo patvirtintas Tauragės rajono savivaldybės susisiekimo infrastruktūros objektų, finansuojamų iš 2022 metų Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų, skirtų Tauragės rajono savivaldybės institucijų valdomam vietinės reikšmės kelių tinklui plėsti ir jo veikimui užtikrinti, sąrašas.

Paprastai kalbant, buvo priimtas sprendimas, kurios Tauragės rajono gatvės jau artimiausiu metu bus išasfaltuotos arba sutvarkytos.

Naujai asfaltuojamų kelių ir gatvių sąrašus, aptarusios su seniūnaičiais ir bendruomenėmis, savivaldybės administracijai seniūnijos pateikė dar 2019 metais. Tauragės rajono savivaldybėje gatvių ir kelių asfaltavimas visada sulaukia išskirtinio dėmesio ir aistrų.

Su kelių ir gatvių būkle susiduria kone kiekvienas tauragiškis, todėl tikrai svarbu, kad kelionė į darbą ar kitais tikslais, būtų komfortiška ir patogi, patogi ir tiems, kurie gyvena šalia neasfaltuotų kelių. Kelio dulkės ne tik sukelia nepatogumus gyventojams, tačiau ir ženkliai blogina jų gyvenimo kokybę. Kad kuo daugiau žmonių gyventų patogiau, o gatvių ir kelių remontai vyktų skaidriai, Tauragės savivaldybėje sudaryta komisija dėl kaimiškųjų seniūnijų gatvių statybos, rekonstrukcijos ar kapitalinio remonto vykdymo eiliškumo nustatymo.

Kelio dulkės ne tik sukelia nepatogumus gyventojams, tačiau ir ženkliai blogina jų gyvenimo kokybę.

Ši komisija, pagal atrankos kriterijus, nustato, kurios gatvės ir keliai turi būti tvarkomi pirmiausiai. Darbas atsakingas ir reikalaujantis kruopštumo, tačiau, kaip rodo gyvenimas, reikalingas tik dėl varnelės. Nors komisija dėl kaimiškųjų seniūnijų gatvių statybos, rekonstrukcijos ar kapitalinio remonto vykdymo eiliškumo nustatymo sudaryta dar 2021 m. rugpjūčio mėnesį, į posėdį susirinkta tik po daugiau nei pusės metų, likus kiek mažiau nei dviem savaitėms iki Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdžio.

Dar keistesnis dalykas yra ne tik komisijos sušaukimo vilkinimas, tačiau ir tai, jog komisijai pateiktas dar 2019 m. seniūnijų pateiktų sąrašų pagrindu sudarytas kelių ir gatvių eiliškumo sąrašas. Negi per beveik tris metus niekas nepasikeitė? Komisijos pirmininkė, savivaldybės administracijos direktorė G. Rakauskienė, net nedalyvavo komisijos veikloje, todėl kyla pagrįstas klausimas, kodėl buvo trukdoma komisijai pilnaverčiai atlikti savo darbą?

Komisijai nebuvo pateikti net 2019 m. seniūnijų gatvių sutvarkymo sąrašai, kaip nebuvo pateikti ir papildomi prašymai dėl gatvių įtraukimo į eiliškumo sąrašą. Komisijos darbo organizavimą perėmęs meras D. Kaminskas su keletu komisijos narių važinėjo po seniūnijas, bet tai buvo tik spontaniškas veiksmas iki savivaldybės tarybos posėdžio likus vos savaitei. Negalima būtų teigti, kad komisijos darbas buvo išsamus, racionalus ir pagrįstas būtinumu, kai kurias gatves, įtraukti į eiliškumo sąrašą, nors laiko turėjo daugiau nei pakankamai.

Komisijos pirmininkė, savivaldybės administracijos direktorė G. Rakauskienė, net nedalyvavo komisijos veikloje.

Grįžtant prie tvarkomų gatvių ir kelių, susirūpinimą Tauragės rajono gatvėmis ir keliais kelia ne tik asmeninis mero dėmesys procesui, tačiau ir, mano galva, keistai atrodantis ankstesnis Tauragės savivaldybės tarybos sprendimas dėl atrankos kriterijų patvirtinimo. Man susidaro įspūdis toks, kad atrankos kriterijai buvo patvirtinti tokie arba bent vienas iš jų – teritorijos, kuriuose kuriamos/įkurtos darbo vietos, kad Tvenkinio gatvė Mažonų seniūnijoje, atsirastų aukštoje asfaltuojamų gatvių vietoje.

Dosnu, bet ir keista, kad prioritetu tampa ne ta gatvė, kurioje gyvena daugiausia gyventojų, o ta, kurioje galimai bus kuriamos ar įkurtos darbo vietos. Dar keisčiau, kad Tvenkinio gatvė pagal šį kriterijų gauna patį aukščiausią balą iš visų 11 kriterijų. Ne paslaptis ir viešai prieinama informacija, kad už Tvenkinio gatvės verslininko nugaros kyšo Liberalų sąjūdžio ausys. Šioje Mažonų kaimo Tvenkinio gatvėje vykdomas verslas priklauso Liberalų sąjūdžio partijos nariui, kurio valdoma įmonė VŠĮ Tauragės ekstremalusis sportas nuomoja žemės sklypo dalį bei vykdo Liberty Beach veiklą, iš garsios Tauragės šeimos, kurios vienas iš narių šiuo metu yra Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys, priklausantis Liberalų sąjūdžio partijai, ir būtent valdančiajai daugumai.

Ar tai normalu, kai kiti rajono verslininkai, pagal kitą kelių asfaltavimo tvarką, patvirtintą savivaldybės tarybos, prie asfaltuojamų gatvių prisideda patys 30 – 50 proc., tačiau šiuo atveju einama daug klausimų keliančiu keliu.

Metų pradžioje patvirtinti atrankos kriterijai iš esmės ir nulėmė, kad Tauragės rajono gatvių ir kelių eiliškumo kriterijai nėra ne tik objektyvūs, tačiau ir galimai korupciniai, sudarantys išskirtines sąlygas saviems. Tvenkinio gatvė Mažonuose nusipelno ne tik didesnio mūsų ar žiniasklaidos, tačiau ir specialiųjų tarnybų dėmesio.

Kol vieni, galimai, užsitikrina geresnes sąlygas saviems, kiti, tai yra mūsų gyventojai, ir toliau bus priversti ateinančiais metais gyventi dulkėse ir laukti geresnių laikų bei teisingesnės valdžios.

Rita Grigalienė yra Tauragės rajono savivaldybės tarybos socialdemokratų frakcijos seniūnė, LSDP Tauragės skyriaus pirmininkė

Susiję straipsniai

Close