„Reformos grimasos“: Klaipėdos universiteto ligoninės darbuotojams pranešant apie nevienodus atlyginimus už tą patį darbą, socialdemokratė inicijuoja svarstymą Seimo komitete

„Reformos grimasos“: Klaipėdos universiteto ligoninės darbuotojams pranešant apie nevienodus atlyginimus už tą patį darbą, socialdemokratė inicijuoja svarstymą Seimo komitete

Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė, socialdemokratė Orinta Leiputė kreipėsi į komiteto pirmininką konservatorių Antaną Matulą prašydama artimiausiame komiteto posėdyje apsvarstyti Klaipėdos universiteto ligoninės darbuotojų kreipimąsi dėl nevienodų atlyginimų už tą patį darbą.

„Panašu, kad čia susiduriame su dar viena nevykusios Arūno Dulkio reformos grimasa.

Sujungus įstaigas, nenorima suvienodinti algų. 2023 m. sausį buvo sujungtos 3 gydymo įstaigos: Klaipėdos universitetinė, Klaipėdos jūrininkų ir Palangos reabilitacinė ligoninės. Taip atsirado Klaipėdos universiteto ligoninė. Lietuvos slaugos specialistų organizacijos duomenimis, naujojo junginio „Jūrininkų filialo“ darbuotojų darbo užmokesčio koeficientai yra mažesni negu „Klaipėdos ligoninės“ darbuotojų“, – pažymi O. Leiputė.

Ji ragina nedelsiant išsiaiškinti, kodėl ligoninės vadovybė neieško sprendimų dėl darbo užmokesčio pastoviosios dalies koeficientų ir darbo krūvių. Parlamentarė taip pat tikisi sužinoti Sveikatos apsaugos ministerijos planus dėl ligoninės ateities.

„Sukčių karalystė“: vieniems 25 Eur už valandą, kitiems – tik 3,4 Eur

Socialdemokratė atkreipia dėmesį, kad Klaipėdos universiteto ligoninės vadovybė nepaiso savo įsipareigojimų ir iki šiol nėra parengusi plano dėl skirtingų filialų darbuotojų darbo krūvių suvienodinimo.

„Naujojo junginio – Klaipėdos universiteto ligoninės – vadovai pasirašė susitarimą su profsąjungomis, kuriuo įsipareigojo spręsti darbuotojų darbo krūvių klausimą, parengti darbuotojų pasyvių budėjimų namuose suvienodinimo planą.

Deja, šį įsipareigojimą vadovai „užmiršo“. Darbuotojai skundžiasi visiškai išbalansuotu ir neteisingu apmokėjimu už pasyvius budėjimus namuose: vieniems už budėjimą mokami 25 Eur už valandą, o kitiems – tik 3,4 Eur už valandą. Kas čia per sukčių karalystė?“ – stebisi Lietuvos socialdemokratų partijos Seimo frakcijos seniūnės pavaduotoja O. Leiputė.

Ji įspėja, kad situacija, kai už vienodą ar tos pačios vertės darbą mokami nevienodi atlyginimai, atitinka diskriminacijos darbe teisinę apibrėžtį.

Close