Rasa Budbergytė. Valdantieji nepasirūpina nei teisingais mokesčiais, nei jų surinkimu

Rasa Budbergytė. Valdantieji nepasirūpina nei teisingais mokesčiais, nei jų surinkimu

Valdantieji darydami mokesčių reformą, nepasirūpino, kad mūsų mokesčių sistema būtų socialiai teisinga. Biudžeto pajamos yra nesubalansuotos – per mažas perskirstymas lyginant su tuo, kiek valstybė turi pagal Konstituciją skirti sveikatos ir socialinei apsaugai, švietimui, pensijoms, atlyginimams.

Nenuostabu, kad netolygus pajamų apmokestinimas, galybė lengvatų bado akis ne tik Lietuvos gyventojams, bet ir tarptautiniams ekspertams.

Apie kovą su šešėliu daug kalbama, bet iš tikrųjų, šešėlinė ekonomika išlikusi didelė. Jau vien suma, kurią galima surinkti iš PVM Lietuvos banko skaičiavimais sudaro maždaug 1,8 milijardo eurų – t. y. maždaug tiek, kiek išleidžiama senatvės pensijoms. Todėl nenuostabu, kad netolygus pajamų apmokestinimas, galybė lengvatų bado akis ne tik Lietuvos gyventojams, bet ir tarptautiniams ekspertams.

Socialdemokratai ir anksčiau, ir šioje kadencijoje siūlė progresinius mokesčius, nes dabar mažiausias pajamas gaunantys moka sąlyginai daugiau, negu gaunantys didžiausias pajamas. Socialdemokratai pasisako ir už nekilnojamojo turto progresinį apmokestinimą, kad prabangus bei antras, trečias būstas būtų daugiau apmokestinamas, taip pat ir prabangūs automobiliai, didelės vertės jachtos ar lėktuvai.

Close