R. Šimašiaus imasi Vyriausioji rinkimų komisija: turėtų aiškintis galimai neteisėtus mero veiksmus

R. Šimašiaus imasi Vyriausioji rinkimų komisija: turėtų aiškintis galimai neteisėtus mero veiksmus

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį rengiamame posėdyje nagrinės socialdemokrato Juliaus Sabatausko kreipimąsi dėl Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus galimai neteisėtų veiksmų atsidėkojant už per rinkimus gautą finansinę paramą.

Tai Socialdemokratų partijai patvirtino VRK nariai.

J. Sabatausko kreipimasis dėl R. Šimašiaus VRK skelbiamoje darbotvarkėje nėra išskirtas. Pasak VRK narių, šis klausimas bus svarstomas prie „einamųjų klausimų" VRK posėdžio pabaigoje.

Dėl įtartinų Laisvės partijos pirmininkės pavaduotojo R. Šimašiaus veiksmų socialdemokratai praėjusią savaitę kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) ir VRK.

„STT prašome pradėti ikiteisminius tyrimus dėl prekybos poveikiu, kyšininkavimo ir piktnaudžiavimo. Taip pat prašome pradėti ikiteisminį tyrimą dėl verslininko Benedikto Gylio ir jo pusseserės, dabartinės mero žmonos Gilmos Teodoros Gylytės veiksmų, klausdami, ar nurodytieji veiksmai atitinka korupcinio nusikaltimo požymius", – yra sakęs Seimo pirmininkės pavaduotojas J. Sabatauskas.

Kreipimesi nurodoma, kad besibaigiant pirmajai R. Šimašiaus kadencijai, B. Gylys paaukojo merui 7 tūkst. EUR. Netrukus B. Gylio pusseserė, dabartinė R. Šimašiaus žmona G. T. Gylytė laimėjo 12,1 tūkst. EUR savivaldybės konkursą. R. Šimašiui pradėjus antrąją kadenciją, B. Gylio fondas laimėjo 44,5 tūkst. EUR savivaldybės konkursą. Vėliau G. T. Gylytės įmonė laimėjo 713 tūkst. eurų viršijusį savivaldybės užsakymą.

„R. Šimašius galėjo tiesiogiai ar netiesiogiai atstovauti aukotojo asmeniniams ir grupiniams interesams, taip jam atsidėkodamas. VRK prašome nustatyti, ar nebuvo pažeistas įstatymas, kuriuo draudžiami susitarimai su aukotojais – išrinkti pareigūnai negali atsidėkoti už aukas", – kreipimąsi į VRK yra apibendrinęs LSDP Vilniaus skyriaus pirmininkas Povilas Pinelis.

Už prekybą poveikiu Baudžiamajame kodekse numatyta bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų; už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi – bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų; už kyšininkavimą – bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Susiję straipsniai

Close