R. Budbergytė: rizikuojama Lietuvos reputacija

R. Budbergytė: rizikuojama Lietuvos reputacija

Ekonominės krizės aplinkybių parlamentinis tyrimas virsta rinkimų kampanijos dalimi ir asmeninių santykių aiškinimusi, o tai gali pakenkti Lietuvos reputacijai. Tokios nuomonės laikosi Rasa Budbergytė, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narė.

Kalbėdama apie Biudžeto ir finansų komiteto komisijos vykdomą prieš dešimtmetį vykusios ekonominės krizės aplinkybių parlamentinį tyrimą, Socialdemokratų frakcijos Seime narė Rasa Budbergytė pastebi, kad pastaruoju metu pradėjo darytis keisti dalykai.

Pasak Seimo narės, Komisijos pirmininkas „valstietis“ Stasys Jakeliūnas, labai asmeniškai reaguodamas į Lietuvos banko vadovybės pateikiamus atsakymus į užduodamus klausimus, lyg ir bando formuoti nuomonę, kad dėl buvusios finansinės ir ekonominės krizės yra kalti tie, kurie dabar dirba Lietuvos banke.

„Susirašinėjimai, kurie dabar vyksta tarp Lietuvos banko vadovybės ir tyrimo komisijos pirmininko, yra labai asmeninio pobūdžio, ir, manau, tikrai nederami, vykdant tokį rimtą tyrimą, kai sprendžiami  žmonėms svarbūs klausimai, kai siekiama išsiaiškinti, ar nebuvo manipuliacijų, ar kas nors nesiekė pasipelnyti, ar nebuvo padaryta klaidų, o jeigu buvo, kokios jų pasekmės ir kokie galimi veiksmai ateityje, siekiant išvengti galimų skaudžių ekonominės krizės padarinių žmonėms“, – sakė R. Budbergytė.

Dabar vykstančiuose procesuose Seimo narė pastebi daug asmeniškumų ir netgi bandymų įsiterpti į Lietuvos banko veiklą.

„Lietuvos bankas – nepriklausoma finansų sektoriaus priežiūros institucija, vykdanti makroprudencinę politiką, todėl mėginimai įtraukti Lietuvos banką į valdančiųjų politines rietenas gali suduoti stiprų smūgį Lietuvos reputacijai“, – atkreipia dėmesį R. Budbergytė.

Close