R. Budbergytė: „Noras ištrinti rinkimuose dalyvaujančiųjų pėdsakus – rinkėjams tikrai nenaudingas“

R. Budbergytė: „Noras ištrinti rinkimuose dalyvaujančiųjų pėdsakus – rinkėjams tikrai nenaudingas“

Seimui pateiktos įstatymų pataisos, įgalinančios po penkerių metų naikinti dalį viešos informacijos ,o po 50 metų ir rinkimų rezultatus Vyriausiosios rinkimų komisijos svetainėje apie kandidatuojančius asmenis į Seimo narius, europarlamentarus, merus, savivaldos tarybų narius ar Prezidento postą – akivaizdžiai dar labiau mažins skaidrumą ir rinkėjų pasitikėjimą politikais, teigia Seimo narė Rasa Budbergytė.

„Kažkas labai nori ištrinti rinkimuose dalyvaujančių asmenų pėdsakus. Kodėl po penkerių metų turėtų būti pradanginami duomenys apie jų išsilavinimą, gimimo vietą, tautybę? Kyla klausimas – kodėl tie žmonės vėliau nori tuos duomenis pašalinti, jeigu jau ryždamiesi eiti į politiką viešai juos paskelbia. Tokie informacijos apie politikus ribojimai tikrai nesuteiks daugiau skaidrumo valdžios institucijoms, patiems politikams ir nekels rinkėjų pasitikėjimo kandidatuojančiais“, - sako Lietuvos socialddemokratų partijos pirmininko pavaduotoja Rasa Budbergytė.

R. Budbergytės manymu, norintys įvesti senatį politikų viešumui pamiršta, kad kandidatuojantys ir į valdžios struktūras patenkantys politikai priima sprendimus dėl Konstitucija įtvirtintų žmonių teisių, taip pat pareigų, pajamų, mokesčių,jiems teikiamų paslaugų,. Tokiais sprendimais žmonėms gali būti padaroma ir žala, kurios pasekmes jie jaus daugiau nei 5 metus. Todėl gyventojai turi teisę žinoti, kas yra ir buvo atsakingi už jų gyvenimą nulemiančius sprendimus.

„Visi žinome, kaip įvairiausios reputacijos veikėjai bandydavo ir tebebando eiti į politiką. Dažnai  reikalavimai viešai deklaruoti gyvenimo faktus, duomenis rinkėjams būna rodiklis – balsuoti ar ne už tokį kandidatą. Dabar pateiktos pataisos dėl viešinimo senaties gali suteikti galimybes manipuliuoti tokia informacija. Iš to nauda - tikrai ne rinkėjams“, - tvirtina Seimo narė.

Pasak R. Budbergytės, žmonių pasitikėjimas institucijomis, kurios teikia viešąsias paslaugas yra tikrai nepakankamas, ir tokie viešumo ribojimai dar labiau mažins tą nepasitikėjimą ir pačiomis institucijomis ir jų priimamais sprendimais.

Close