R. Budbergytė: kelių priežiūros sektoriuje situacija kritinė, o finansavimą valdantieji mažina

R. Budbergytė: kelių priežiūros sektoriuje situacija kritinė, o finansavimą valdantieji mažina

Socialdemokratų frakcija Seime reikalauja, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius aiškiai ir viešai pateiktų planą, kaip bus užtikrinama šalies kelių priežiūra ir garantuoti, kad lėšos bus paskirstytos savivaldybėms vienodai ir teisingai.

„Jau dabar matome, kad kai kuriose savivaldybėse kelių priežiūros situacija kritiška, o pagal Kelių priežiūros ir plėtros finansavimo lėšų naudojimo sąmatą 2020 metams aiškėja, jog šiais metais savivaldybės gali netekti virš 40 procentų kelių priežiūrai ir plėtrai skirtų lėšų lyginant su praeitais metais. Sunku prognozuoti pasekmes, kurios laukia tų savivaldybių, kurių žvyrkeliai vis dar sunkiai pravažiuojami, arba kur dėl didelio srauto kelius reikia nuolat tvarkyti ir prižiūrėti, pavyzdžiui, kaip sostinėje.

Todėl susisiekimo ministras turi viešai ir aiškiai deklaruoti, kaip bus naudojamos tos Europos Sąjungos lėšos, kurios, deja, sudarys tik lašą poreikių jūroje. Be to, ministras turi užtikrinti skaidrų lėšų paskirstymą, kad kelių priežiūrai prioritetai nebūtų teikiami išskirtinai tose savivaldybėse ir vietose, kur gyvena valdantieji arba jie yra vietos valdžioje“, - sako Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Socialdemokratai turi priekaištų susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui ir dėl to, kad jis staiga atšaukė planuotą susitikimą su Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentu Mindaugu Sinkevičiumi.

„Tai irgi rodo ministro požiūrį į lėšų skirstymo derinimą su savivaldybėmis, požiūrį į regionų gyventojų poreikius, pagaliau į eismo saugumą“, - sako R. Budbergytė.

Savivaldybėms pateikta Kelių priežiūros ir plėtros finansavimo lėšų naudojimo sąmata 2020 metams rodo, jog šiais metais savivaldybėms finansavimas bus sumažintas beveik perpus. Vietinės reikšmės keliams šiemet numatoma skirti apie 68 mln. eurų, pernai ši suma siekė apie 115 mln. eurų.

Susiję straipsniai

Close