Prof. V. Targamadzė prabilo apie situaciją Seimo komitete: valdantieji specialiai blokuoja mokytojams svarbius sprendimus

Prof. V. Targamadzė prabilo apie situaciją Seimo komitete: valdantieji specialiai blokuoja mokytojams svarbius sprendimus

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto (ŠMK) vicepirmininkė, opozicinei Socialdemokratų frakcijai priklausanti Vilija Targamadzė teigia, kad ŠMK dirbantys valdančiųjų atstovai sąmoningai blokuoja kai kuriuos švietimo bendruomenei svarbius sprendimus.

Kaip pavyzdį ji pateikia pasiūlymus didinti mokytojų algas 10 proc., taip pat numatyti reikiamas biudžeto lėšas į pensiją šiemet norintiems išeiti pedagogams.

Prof. V. Targamadzė sako, kad pastaruoju metu opozicines frakcijas stebina ŠMK sprendimai, kurie dažnai priimami vieno ar dviejų valdančiųjų  balsų persvara.

„ŠMK yra pažeistas frakcijų proporcingo atstovavimo principas. Nors Laisvės partijai priklauso tik vienas komiteto narys, ji turi du atstovus. Tada susiklosto tokios situacijos, kuomet nepritariama visai švietimo bendruomenei svarbiems sprendimams dėl mokytojų algų didinimo, nenumatomos suplanuotos lėšos į pensiją išeinantiems mokytojams. Sprendimai blokuojami", – sako prof. V. Targamadzė.

Pasak parlamentarės, pandemijos metu mokytojai dirbo papildomus darbus, taigi didinti jų algas būtų logiška. Juolab, prognozuoja prof. V. Targamadzė, pedagogų krūviai artimiausioje ateityje nemažės, nes Nacionalinė švietimo agentūra lig šiol nėra parengusi reikiamos apimties skaitmeninio ugdymo turinio.

„Dar vienas nesuprantamas Švietimo ministerijos sprendimas yra neskirti pakankamai lėšų į pensiją išeinantiems mokytojams. Paprastai ministerija skiria 50-70 proc. lėšų ir tai yra planuojama. Šiemet į pensiją išeinantiems mokytojams reikia 6,4 mln., o skirta yra tik 1 mln. eurų.

Taigi, nevykdomi teisės aktai. O opozicinių frakcijų narių prašymu ŠMK vėl vieno balso persvara neįtraukė šio klausimo į darbotvarkę. Girdime kalbas apie tai, kad gal nereikia mokytojų išleisti į pensiją... Visa tai – vėjai. Vėją sėsi, tai vėją ir pjausi", – vertina prof. V. Targamadzė.

Susiję straipsniai

Close