Socialdemokratai S. Skverneliui pateikė siūlymus dėl gydymo įstaigų darbuotojų atlyginimų

Socialdemokratai S. Skverneliui pateikė siūlymus dėl gydymo įstaigų darbuotojų atlyginimų

Socialdemokratai premjerui Sauliui Skverneliui pateikė parengtą projektą dėl atlyginimų priedų mokėjimo visiems gydymo įstaigų darbuotojams, dirbantiems karantino galiojimo metu.

„Dabar kuo skubiau reikia priimti sprendimą, kad visi sveikatos įstaigų darbuotojai, patiriantys riziką dėl susidūrimo su koronavirusu, gautų atitinkamus priedus už darbą, keliantį pavojų jų sveikatai ir gyvybei. Priedai turėtų būti diferencijuojami pagal dirbančiųjų rizikos laipsnį. Tuo tarpu finansinės valstybės galimybės ir sprendimai, kaip bus atlyginama gydymo įstaigų darbuotojams, yra premjero ir Vyriausybės atsakomybė”, - sako Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

LSDP frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė pabrėžia, kad atlyginimų priedai medikams už darbą karantino metu turėtų būtų mokami ne iš Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) fondo lėšų, o iš valstybės biudžeto.

Kuo skubiau reikia priimti sprendimą, kad visi sveikatos įstaigų darbuotojai, patiriantys riziką dėl susidūrimo su koronavirusu, gautų atitinkamus priedus už darbą.

„PSD fondo pinigų negalime išleisti vien kovai su virusu, juk reikės atkurti visavertį sveikatos įstaigų darbą, žmonėms suteikti nukeltas gydymo paslaugas, pagaliau žmonės ir dabar serga ne vien koronaviruso sukeltomis ligomis – viskam tam reikalingi jų sveikatos draudimo fondo pinigai”, - sako R. Budbergytė.

Pasak frakcijos narės Dovilės Šakalienės, atsižvelgiant į jau dabar turimus duomenis, matome, kad daugelis medikų užsikrėtė visai ne dirbdami su patvirtintais ar įtariamais COVID-19 atvejais.

„Atvirkščiai – būtent po užsikrėtimų  paaiškėjo, kad tose įstaigose išplito infekcijos židiniai. Kiekvienas pacientas yra potencialus viruso nešiotojas, tad kiekvienas medikas – ir jiems talkinantys darbuotojai – patiria riziką, todėl mes prašome, kad visiems sveikatos įstaigų darbuotojams būtų mokami priedai pandemijos metu“, - akcentuoja D. Šakalienė.

Premjerui nusiųstame siūlyme rašoma, kad nuo karantino Lietuvoje paskelbimo mėnesio pradžios iki karantino galiojimo mėnesio pabaigos asmens sveikatos priežiūros įstaigų išlaidos dėl šio straipsnio 1 dalyje darbo užmokesčio priedų mokėjimo papildomai apmokamos iš valstybės ir savivaldybių biudžetų  lėšų Vyriausybės nustatyta tvarka.

 

Susiję straipsniai

Close